Tossa joku kyseli näppäiltävästä estovehkeestä. onks sellasella mitään virkaa.
ajonesto
onks mitään virkaa
5862
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
on hyötyä kun on toiminnassa, koska eipä tuota käyntiin saa jos ajonesto on päällä. Ihan oikea ajonesto se on vaikkakin näppäiltävä sellainen.
Eiköhän se näppäiltävä ole nimen omaan oikea ajonesto. Siinä kun ei riitä että saat haltuusi auton avaimen vaan täytyy tietää myös koodi.
Nykyiset ajonestot ovat sama asia kuin jos olisi pankki/automaattikortti jolla voisi nostaa rahaa ilman tunnuslukua.
On nimenomaan esto ja käytössä vihonviimeisen hankala. Koko ajan saa olla koodia syöttelemässä. Jos olisi niin erinomainen, niin eiköhän olisi joka autossa?
Itselläsi ei kai ole tällaista autossasi koskaan ollut?
Erinomainen ajonestolaite, koska tosiaan varastetuilla avaimilla ei autoa saa käyntiin. Jos koodin näpyttely tuntuu hankalalta, saa laitteen ohjelmoitua pois käytöstä.
Olisiko kellään tietoa miten sen ajonestolaitteen saa kytkettyä pois käytöstä? Ei jaksaisi aina olla näpyttelemässä.. Ostin juuri 406 ST 1.8 vm 1997 ja ko. auton käyttöohjeista en sellaista infoa löydä..