Mistä näitä sikiää?

mr x

Miksi oikeasti tällä palstalla liikkuu jatkuvasti näitä häiriköitä jotka pelleilevät koko tällä UFO-asialla?! Katsokaa vaikka alla oleva juttu.

Menkää pellet jonnekkin muualle häiriköimään, täällä puhutaan vakavaa asiaa, johon teidän käsityskykynne ei näytä riittävän! Hus!

8

953

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asff

      tämä on sama henkilö eri nimillä joka lietsoo sotaa ja valmistautumaan ufojen hyökkäyksiin! selkee.

    • mr rm

      Positiivinen epäily ja turhautunut odotus todisteista tekee tehtäväänsä.

      • jos joitakin

        noin kovasti lapsettaa,vai onko järjellisesti noin köyhiä jotka tieten tahtoen haluaa joka soppaan lusikkansa.typerää on en voi muuta sanoa.


      • epis
        jos joitakin kirjoitti:

        noin kovasti lapsettaa,vai onko järjellisesti noin köyhiä jotka tieten tahtoen haluaa joka soppaan lusikkansa.typerää on en voi muuta sanoa.

        Tässä pientä kevennystä skeptikkomaisiin ajatuksiin ja tekoihin.

        Lampun vaihto skeptikko ryhmässä

        Kysymys: Montako sähköpostilistan skeptikkojäsentä (tai uutisryhmän lukijaa) tarvitaan vaihtamaan sähkölamppu?

        Vastaus: 1841!

        1 vaihtaa lampun ja lähettää listalle viestin lampunvaihdosta.

        14 kertoo samankaltaisista kokemuksistaan ja neuvoo muita tapoja, joilla lampun voi vaihtaa.

        10 varoittaa lampunvaihtamiseen liittyvistä vaaroista.

        27 huomauttaa kielioppi- ja kirjoitusvirheistä lampunvaihtamista koskevissa viesteissä.

        53 fleimaa kieliopista nipottaneita.

        12 lähettää listalle viestin otsikolla "feikki".

        156 valittaa listan ylläpitäjälle lampun vaihtamista koskevan keskustelun laadusta ja aiheen sopimattomuudesta kyseiselle listalle.

        41 huomauttaa fleimausviestien kielioppi- ja kirjoitusvirheistä.

        25 ilmoittaa, ettei pysty osallistumaan keskusteluun muiden kiireidensä vuoksi.

        109 valittaa, ettei listalla ole tarkoitus keskustella sähkölampuista ja pyytää siirtämään lamppukeskustelun skepi.net.harrastus.lamppu -keskusteluryhmään.

        203 vaatii, että sähkölampun vaihtoa koskevien viestien jatkopostittaminen skepinet.tiede.kielitiede, skepinet.harrastus.kirjoittaminen ja skepinet.keskustelu.kieli -keskusteluryhmiin on lopetettava välittömästi.

        111 puolustaa viestien postittamista kyseiselle listalle, koska kaikki käyttävät sähkölamppuja ja siitä syystä keskustelu on merkityksellistä.

        306 keskustelee aidosti siitä, miten sähkölamppu on parasta vaihtaa, mikä on paras lamppumerkki ja mistä niitä saa halvimmalla ostaa.

        27 postittaa sähkölamppuja esittelevien verkkosivujen osoitteita.

        84 haluaa tietää mistä löytyy kuvia Linda Lampeniuksesta.

        14 huomauttaa, että sähkölamppusivujen osoitteet olivat virheellisiä ja postittaa korjatut osoitteet.

        92 valittaa, ettei korjatuista osoitteistakaan löytynyt kuvia Linda Lampeniuksesta.

        33 kokoaa kaikki aikaisemmat viestit yhteen pötköön otsikoineen ja osoitteineen, ja kirjoittaa perään "samaa mieltä".

        12 kirjoittaa peruakseen listan tilauksen, koska he eivät enää kestä sähkölamppuihin liittyviä ristiriitoja.

        19 lisää "samaa mieltä" -viestien perään "kuin myös".

        4 ehdottaa, että keskustelijat hankkisivat sähkölamppuja koskevan FAQ:n.

        56 kertoo mistä löytyy Pamela Andersonin kuvia.

        1 haluaa perustaa uuden skepinet.sahko.lamppu -keskusteluryhmän.

        47 sanoo, että juuri tähän tarkoitukseen jo on olemassa skepinet.tiede.fysiikka -keskusteluryhmä.

        243 valittaa, ettei skepinet.tiede.fysiikka -keskusteluryhmästäkään löytynyt kuvia Linda Lampeniuksesta.

        141 äänestää skepinet.harrastus.lamppu -ryhmän puolesta.

        ........................................

        Toivottavasti aiheuttaa edes pientä hymyä suupieleen, näinä ankeina aikoina.


    • hermot

      kondiksessa eikä vastata näille sankareille. Kyllä ne siitä hakeutuvat vaikka leikkikaluosastolle hakemaan tasoistaan seuraa.

    • AVortac

      No, kyseessä on osittain disinformaatio, se on siis tarkoituksellista häirintää, leimaamista koko aihe naurunalaiseksi, jotta suurin osa ihmisistä ei alkaisi sitä vakavaksi mieltämään tai tutkimaan aihetta vakavasti.

      Tottakai osa tekee sitä ihan tietämättä mistään disinformaatioista, mutta onko varmaa, että heitä ei mikään taho koskaan voi millään tavoin ohjailla tällaiseen suuntaan?

      Lisäksi ihminen, jonka mieli ei yksinkertaisesti kestä sellaisen asian hyväksymistä todeksi, jota hänen ahtaaseen maailmankuvaansa ei mahdu - pistää kaiken leikiksi ja koettaa moisia pelleilyviestejä kirjoittamalla saada itsensäkin vakuutettua siitä että aihe on pelkkää pötyä. Jotta hän voisi tuntea olonsa turvallisemmaksi tässä palasiksi murenevassa maailmassa..

      Nauruhan on yleensä paras psyyken puolustuskeino outoja tai tuntemattomia asioita vastaan. Varmasti kaikki tietävät, että tosi hermostuneet ihmiset naurahtelevat helposti hermostuksissaan.

      Tälle asialle ei voi yhtään mitään - sillä kirjoittelemalla moittivia viestejä annamme näille ihmisille huomiota - se on kuin kaataisi kerosiinia juhannuskokkoon.

      Eli koettakaamme ymmärtää ja suvaita tällaiset ihmiset, ja antaa heidän typeryyksiensä lipua ohi silmiemme mitenkään niitä noteeraamatta, niin kyllä siitä hyvä tulee.. joko he kyllästyvät, tai sitten jatkavat, mutta miksi se meitä häiritsisi, kun kyllä sitä asiaakin löytää kun jaksaa kaivaa.

      - AVortac

    • Boff

      Oma viestisi on epäasiallista häiriköintiä, jota varten ei olisi pitänyt ketjua avata.

      Ja sinäkö määräät mikä on asialla pelleilyä? NIINKÖ?

    • fanaatikkoja

      Fanaattisuus on vaarallista ihan missä asiassa tahansa.Pelle ei ihmisestä tule sillä että realistisesti asioihin suhtautuu.Emme kai ole muuttumassa niin amerikkalaisiksi ole että kaikki jutut niellään.Ei sentään

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30893
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4215
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2735
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1901
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      591
      1670
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1596
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1570
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1506
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1250
    Aihe