Kertokaas tietämättömälle, että mikä on käytännössä tuon teatteri ravintolan club stardustin meininki? Millasta musaa siellä soitetaan, ketä siellä käy jne? Ja miten kauan kestää, siis onko se auki 3 vai 4? Kannattaako sinne siis mennä? -tänkjuu-
Club..
Kiinnostunut?
1492
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kova meno siellä tuntuu olevan, aina kun olen käynyt (melkein joka kerta), niin klubi on ollut loppuunmyyty. Semmoista indiehtävää rokkia veivaavat enimmäkseen, lähinnä siis indiehenkistä pikemminkin kuin independent-kamaa. Muse, Pulp, Killers, Franz Ferdinand, Interpol, Supergrass, Cure jne. Nuo nyt tuli ekana mieleen.
Siellä käyvät monet. En ole huomannut mitään tietttyä ryhmää Stardustin kävijöissä, voisin kuvitella, että samaa jengiä siellä pyörii kuin Kerubin Kuppilassakin. Ja jotain teatteriväkeä varmaan myös. Semmoisia 20-30 ikävuoden välillä olevia, tanssihaluisia musiikinystäviä.
Olikohan sen valomerkin kanssa niin, et 2.30 jälkeen ei enää myydä juomaa. Ja kolmelta menee kiinni. En oo ihan varma, mut noin se kai menee.
Viimeiseen kysymykseesi vastaan että kannattaa mennä, ehdottomasti. Täällä on sen alan musiikkitarjonta niin vähäistä ja klubilla on yleensä ollut niin hyvä tunnelma, että suosittelen. (Ja ei, minulle ei makseta tästä kehumisesta yhtään mitään...)