juutalaisten hiukset???

siis onko totta, että volkkarin penkkien "pehmusteena" on oikeasti juutalaisten hiuksia? siis niitä mitä natsit leikkasivat II maailmansodassa ennen kaasutusta juutalaisilta?
vaimon kanssa tätä juuri pohdittiin, taitaa jäädä volkkari pois hankintalistalta jos juttu on totta.
154388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

paskaa täälläkin saa lukea,
sairasta porukkaa...

Äänestä

Ne on täytetty pimppikarvoilla

Äänestä

Erittäin vanhoissa kuplissa oli penkit täytetty juuri tällä tavalla. Mutta ei pelkoa siitä, että tuollaisen kuplan käsiisi saisit.. niillä sattuu olemaan erittäin korkea keräilyarvo..

Äänestä

Että, Saksan hävitessä SS-joukkojen takavarikoimat karvat vietiin amerikkaan ja tulevan hännystelijämaan Japanin varastoihin,

Nykyjään karvoja löytyy Chryslerin ja Toyotan Valikoimasta!

Äänestä
  • On tietysti se, että ao. merkin omistavan yhtiön kotimaan pääkaupunki on Berliini.

    Äänestä

tekihän natsit ihmis rasvata saippuaakin,en ikinä ostaisi natsien tekemää autoa joissa penkitkin on pehmustettu tällä tavalla hyi saatana hitlerin kostot.

Äänestä

Kyllä se vaan pitää paikkansa vielä nykypäivänäkin, Juu-u. Vaihdekeppikin on veistetty juutalaisen mulkusta ja maalattu mattamustalla.

Äänestä

Miksi ihmeessä olet kirjoittanut sanan pehmusteita lainausmerkkeihin?

Äänestä

vitsit osastolla. Saa ainakin nauraa jutuille...

Äänestä

lääkärisetä sanoi. Niitä sinisiä ja keltaisia pillereitä ei kannata käyttää yhtäaikaa.

Äänestä

Eikä siinä vielä kaikki. Sisustus on tehty esinahoista.

Äänestä
  • vielä kaikki ,sun aivot on tehty styroxista.

    Maailman ihme,kirjoittava tyhjäpää...

    Äänestä

  • siinäkään kirjoitti:

    vielä kaikki ,sun aivot on tehty styroxista.

    Maailman ihme,kirjoittava tyhjäpää...

    Teistä kahdesta 'Kaikki talteen' on ehkä fiksumpi.

    Sinä ilmeisesti et tiennyt, että juutalaisella ei ole esinahkaa. Se leikataan pois hyvin pian syntymän jälkeen.

    Äänestä

Kyse oli niistä aivan ensimmäisistä Kupla-volkkareista, jotka tehtiin viimeiset sarjat vuonna 1952. Niissä käytettiin ei vain juutalaisten, vaan muidenkin keskitysleirivankien hiuksia ja partoja.

Isäni oli lapsena / nuorena ensin Hitler-jugendissa ja sitten eteni urallaan natsipuolueessa keskitysleirin henkilökuntaan Orangenburgissa.

Tapana oli myös käyttää muita materiaaleja kuten partaa, hampaita ym. hyväksi.

Vielä tänäkin päivänä saksalaiset ovat suomalaisiin verrattuna parempia hyödyntämään kierrätystä ja paljon nuukempia ja säästeliäämpiä kuin leväperäiset suomalaiset.

Äänestä

Kuulemma vanhoissa Kuplissa saattaa keskitunnelin sisäpinnassa olla rihlaus, koska sodan jälkeen tekivät materiaalipulan takia keskitunneleita autoihin polttoleikkaamalla tykinputkia pitkittäin kahdeksi puolikkaaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täh?? kirjoitti:

siis onko totta, että volkkarin penkkien "pehmusteena" on oikeasti juutalaisten hiuksia? siis niitä mitä natsit leikkasivat II maailmansodassa ennen kaasutusta juutalaisilta?
vaimon kanssa tätä juuri pohdittiin, taitaa jäädä volkkari pois hankintalistalta jos juttu on totta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu