Eli olen 1 vuotta opiskelemassa helsingin ammattikorkeakoulussa mediatuotantoa ja nyt meillä olisi dokumenttikurssin aika. Minä olen valinnut aiheekseni ghost hunting toiminnan suomessa. Dokumentin ideana olisi puhua aaveista yleisesti sekä aaveen metsästyksestä. Lisäksi dokumentissa tekisimme lopussa kuvausreissun johonkin kummitustaloon.Myös mahdollinen EVP testaus dokumenttia varten voi olla mahollinen. Eli jos kiinnostaa ghost hunting ja olet ennenkin sitä harrastanut ota ihmeessä yhteyttä minun sivujeni kautta jonka saat auki napsauttamalla nimeni vieressä olevaa kirjettä.
Tämä ei ole siis mikään kieliposkella tehty homma vaan ihan tosissaan tehdään tutkiva dokumentti aiheesta.
voi kysyä lisää jos ei vielä selvinnyt
Kiitos
PERTTU
Etsitään henkilö(itä) ghost hunting dokumenttin
5
925
Vastaukset
- touhut
hommathan jo todettiin Amerikassa huuhaaksi eli kummituksia ei ole.
- huijaa
sille.. kirjoitti:
..joka todistaa ettei kuolemanjälkeistä elämää ole.
http://www.victorzammit.com/No koehan on aika yksinkertainen eli pyydetään jotain kuolevaa henkilöä kuolemansa jälkeen ilmaantumaan tiettyyn paikkan tiettynä aikajaksona ja kertomaan, että tämä on nyt kuolemanjälkeisessä tilassa. Tosin demonit voivat huijata esiintymällä myös kuolleina ihmisinä joten mistä tietää toisaankaan milloin näkee oikeasti aaveen tai demonin?
- Buster
huijaa kirjoitti:
No koehan on aika yksinkertainen eli pyydetään jotain kuolevaa henkilöä kuolemansa jälkeen ilmaantumaan tiettyyn paikkan tiettynä aikajaksona ja kertomaan, että tämä on nyt kuolemanjälkeisessä tilassa. Tosin demonit voivat huijata esiintymällä myös kuolleina ihmisinä joten mistä tietää toisaankaan milloin näkee oikeasti aaveen tai demonin?
Kokeile vetää lakana sen päältä. Jos se jää käteesi ja alta löytyy hämmentynyt tai jopa vihainen ihminen (vrt. joulupukin parrasta repiminen) tiedät ko. demonin olevan huijausta.
Jos et saa jostain syystä otetta lakanasta tai jos sen alla ei ole mitään, kyseessä on oikea aave.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330820Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764186Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972725Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331892Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901657- 861593
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751565Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591500Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721245