Tämä on tapahtunut 3 kertaa. Joka kerta unesta herääminen on ollut yhtä kalmankauhea.
Heräsin keskellä yötä, avasin silmäni ja katsoin ympärilleni hämärässä huoneessani. Yhtäkkiä tuli hirveä pakokauhu päästä sängystä pois. Sitten huomasin että huoneessa ei ole ovia ja ikkunoita, vaan huone on umpinainen eikä mistään pääse pois. Aloin hakkaamaan seiniä ja yritin puskea itseäni ulos huoneesta jalkalistan alta - en mahtunut. Sitten aloin huomata, kuinka ovi alkoi vähitellen hahmottua eteeni ja siinä oli kahvakin. Ikkunatkin olivat jälleen paikallaan.
Äkkiä ovi auki, ja huomasin helpotuksen, en ollutkaan umpinaisessa huoneessa. Lasi vettä ja uudelleen nukkumaan.
Kärsin joskus pienenä ahtaanpaikankammosta, toki vieläkin, mutta nykyään minua ei enää kääri kukaan maton sisään ja istu päälle, kuten pienenä joku kerran teki omaksi huvikseen. Mahtaisiko uneni johtua ahtaanpaikankammon muistoistani?
umpinainen huone - uni
gauheeta
1
192
Vastaukset
- näpe
mulle tuli mieleen että uni vois tarkottaa omaa itseäsi,eli siis että olisit jotenkin 'jumissa',
ehkä tunnetasolla tai jotain.mutta kuitenkin tajuat että on olemassa 'ulospääsy' asiasta...olisko näin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17513388
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454910Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402833Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282032Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1191783Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3711693Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371515