Keskisormi

Olin Viking Linen laivan ruokasalissa syömässä aamiaista.
Selkäni takana potki joku tuolini jalkoja, vilkaisin olkapääni yli ja tuolin takana oli taapero, joka vetäisi äkkiä keskisormen esille!

8

2701

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äiti

      MdK-MdK, olet selvästi joku mieleltäsi sairas teinirukka. Mene kotiin kasvamaan aikuiseksi, käy pyytämässä lääkäriltä psyykelääkettä ja tule sitten vasta tänne takaisin.

      • mitä??

        Mitä sairasta tossa nyt oli??


      • ???

        millä aikakaudella äippä oikein elelee...?????
        on kuule todella tavallista että pienet kersat osaavat jo kansainväliset sormimerkit ja kirosanat.
        Sitä paree vaan miettiä mistä lie oppineet!!!!


      • hyvässä seurassa! ;DDD


      • DDD
        MdK-MdK kirjoitti:

        hyvässä seurassa! ;DDD

        Juttusi oli o.k. ;) Kyllä noi ipanat aikaisin sormimerkit oppii, mut vähän kasvatustapoja niille voisi vanhemmat opettaa.


      • Anteeksi vaan..

        Katsohan "Äiti" peiliin.. Millä perusteella tuomitset tällä palstalla jonkun psyykkisesti sairaaksi? Onko sinulla siihen pätevyys? Tuskin on, koska ammattilaiset eivät tuollaisia kommentteja kirjoittele. Luulin, että palsta on hauska, mutta tuollaiset kommentit saa pakostakin ärtymään..Anteeksi vaan, että pistän tämän "vihan" palstalla eteenpäin!


      • Palstalainen**

        Vaikuttaa niinkuin itseltäsi olisi tänään jäänyt rauhoittavat ottamatta. Ja vielä "Äiti"! Pah!


      • ;-)
        MdK-MdK kirjoitti:

        hyvässä seurassa! ;DDD

        Meitä on moneksi.Oisko "Äiti" keskisormen nostajan mutsi!?
        Meillä elämää kokeneilla aikuisilla on joskus vaikea ymmärtää leikki-ikäisten sormeilua,
        varmaankin opittua käytöstä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      167
      11023
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      114
      6242
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      171
      5591
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      86
      5511
    5. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      174
      4497
    6. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      78
      4382
    7. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      50
      3997
    8. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      56
      3872
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      28
      3531
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      87
      3127
    Aihe