Kukaan menossa..

TTY:hyn?

Minne aiot ja miksi? Itse harkitsen ympäristötekniikkaa tai jotain sinne päin..
Tai jos satut jo opiskelemaan sielä niin kerropa mitä olet tykännyt..kiinnostais nimittäin tietää, kun en oikein tiedä mihin haluan.. auta mua tuskallisessa valinnan vaikeudessani..
Kiitos avustasi:)

3

396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      vastakkee!!! Pliiss!!

    • ollut jo ketju

      Tänne vaan!

    • mynthon

      Mä opiskelen kolmatta vuotta ympäristötekniikkaa TTY:llä, ja oon tykänny! Tällä voi opiskella aika paljon kaikkee... vesi- ja jätehuoltotekniikka, ympäristöbiotekniikkaa, paperinjalostusta, kemiaa.... Sitten on vielä erikseen energiapuoli, mutta en tiedä siitä juurikaan. Ja sen lisäks että opiskelu on mukavaa, niin täällähän on loistavat mahdollisuudet harrastamiseen... ja kilta järjestää vaikka minkälaista tapahtumaa. Eli tänne vaan :)

      Ei mutta kannattaa ihan tosissaan miettiä että mikä kiinnostaa sen verran että sitä jaksais vuosia opiskella. Kannattaa surffailla netissä koulujen sivuilla ja katella minkälaisia kursseja eri koulutusohjelmiin kuuluu, usein pelkät koulutusohjelmien nimet ei kerro juuri mitään. Esim. TKK:lla voi kans opiskella ympäristötekniikka, mutta sen on ihan erilaista kun täällä.

      En tiedä mitä muuta voisin kertoa, kysy jos haluat tietää vielä jotain!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe