Missä mielestänne käy Turun kerma?
Keitä he ovat ja millä perusteella? Ja miksi he käyvät juuri siellä, missä heidän ajattelet käyvän?
Turun kerma?
6
1885
Vastaukset
- nouvei
Enkä halua tietää.
- Doubt
Gigglinissä ne käy bilettämässä. En ymmärrä miksi. Taitaa olla niin snobi paikka joka suostuu palvelemaan ensisijaisesti kaikkia julkkiksia, wannabe-julkkiksia ja näitä turku julkkiksia.
- tasarvo
Doubt kirjoitti:
Gigglinissä ne käy bilettämässä. En ymmärrä miksi. Taitaa olla niin snobi paikka joka suostuu palvelemaan ensisijaisesti kaikkia julkkiksia, wannabe-julkkiksia ja näitä turku julkkiksia.
Ettei toi helsinkiläis tyylinen julkisten erioikeudet tule tännekin. Kun tästä Räikkösen erityis palvelusta kuulin, päätin etten ikinä mene giglingsiin.
Mulla on aivan sama onko taksi- vai formulakuski. Tienaako tonnin vai miljoonia. Kaikki on silti samanarvoisia. Räikkösen rahalla ja maineella elvistely ärsyttää.
Suomi on niin pienimaa ettei täällä olevia julkkiksia voi ottaa tosissaan julkkiksina. Kaupungilla en jaksa päätä kääntää vain sen takia, että ohi meni joku julkimo.
- Turussa
nimittäin kermaporukkaa.
En ainakaan ole koskaan törmännyt.
Julkkikset pieree Helsingissä ja täällä ei kukaan jaksa innostua tv-naamoista ymuista. Miks pitäis? - perä
Turun kermana pitävät jotkut ihmiset itseään. Mitään kermaa täällä ei kyllä oikeasti ole olemassa.
- kyl kyl
Ei ole Turussa kermaa, mutta muutamia julkkiksia kylläkin. Julkkikset eivät ole mitään kermaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455020Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121580Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481159- 131073
Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella10106981-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17997Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76959Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2862Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57759Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27723