Haittaako jos on kesälaatu tankissa ja pakkanen käväsee -20asteessa ja ei silloin aja traktorilla?
Onko parafiini tukkinut jo suodattimen,vaikka jatkaisin ajamista -5asteen pakkasilla?
Kesälaatu tankissa
7
1710
Vastaukset
- korjailija
Kyllä se taas polttoaine liikkuu kun lämpötila nousee.Ja voit nostaa tankkilöpön lämpötilaa kaatamalla tankkiin kanisterista sellaista löpöä mitä olet säilyttänyt lämpimässä.
- Pultti Bois
"sulavat" taas kun polttoaineen lämpötila nousee n. 20 asteeseen Celsiusta.
Että ensikesänä asia korjautuu itsekseen.
Tai pane notsku alle, pääset kokop ongelmasta hetkessä. - zetkalla
Pultti Bois kirjoitti:
"sulavat" taas kun polttoaineen lämpötila nousee n. 20 asteeseen Celsiusta.
Että ensikesänä asia korjautuu itsekseen.
Tai pane notsku alle, pääset kokop ongelmasta hetkessä.kurvaillut jo vuosikaudet,litra bensaa tankilliseen,hyvinhuilaa.
- Pultti Bois
zetkalla kirjoitti:
kurvaillut jo vuosikaudet,litra bensaa tankilliseen,hyvinhuilaa.
Ei tämän vuoden lämmitysöljy kestä kuin -3samepiste/-10 suodatettavuus.
Tempera Green -0/-10
Ei näillä talvella ajella.
Litra bensaa ei auta mitään.
20% bensaa laskee suodatettavuutta n. 6 astetta. - öljyilläpä ajelenkin
Pultti Bois kirjoitti:
Ei tämän vuoden lämmitysöljy kestä kuin -3samepiste/-10 suodatettavuus.
Tempera Green -0/-10
Ei näillä talvella ajella.
Litra bensaa ei auta mitään.
20% bensaa laskee suodatettavuutta n. 6 astetta.tähän asti ainakin on pelannut -25 asteen pakkasessakin,en tiedä minkälaisella nuha pumpulla itse ajelet,zetka sietää mitä vaan.
- Suodatin
öljyilläpä ajelenkin kirjoitti:
tähän asti ainakin on pelannut -25 asteen pakkasessakin,en tiedä minkälaisella nuha pumpulla itse ajelet,zetka sietää mitä vaan.
Toimii kyllä kesälaadullakin jos ei oo suodatinta ollenkaan, samanlainen suodatin se setkastakin löytyy kun muistakin ja kesälaatu tukkii nimenomaan suodattimen.
- Ei kokeillut
Suodatin kirjoitti:
Toimii kyllä kesälaadullakin jos ei oo suodatinta ollenkaan, samanlainen suodatin se setkastakin löytyy kun muistakin ja kesälaatu tukkii nimenomaan suodattimen.
miehet tinaavat nyrkin kokoisen möykyn polttimoita sarjaan ja rinnan ja työntävät johdon päässä tankin pohjalle lämmittämään löpöä, oikosulku tankin kanssa estettävä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330637Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764096Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972697Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1321865Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5891643- 861579
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751555Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591477Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721228