50 tuli perjantaina täyteen. Nyt ensimmäinen päivä selvänä. Perillisiä odottelen siivoamaan juhlien jälkiä. Pankkitili tyhjä, lahjoja hirveätä määrä, kukkien tuoksu on huimaava.
2 päivää olin kaikkien huiomionpisteenä. Nyt iski tyhjyys, olenkin vanha ja leski. Mieheni kuolemasta on vuosi, on 3 lasta ja 2 lastenlasta.
Tuntuu, että olen elänyt elämäni loppuun.
50 ja 2 päivää
7
605
Vastaukset
- -nyt-
Katsopas niitä kenkiä eteisessä, eikös ne kutsu
sinua päivätansseihin, siellä voi olla joku kaveri joka on heikkona sinuun. Miehet kun sellaista omaa holhoojaa, siihen ne on tottuneet
koko ikänsä... kylläse siitä, kun... - Vauhtipää
numeroita kaikki. Oli siellä sitten 30, 40, 50, tai mitä vaan. Voit tietysti jäädä ruikuttamaan ja odottamaan seuraavaa täysikymppijuhlaa selälläsi.
- se elämä
on, jos haluaa olla itse keskipiste, jää yksin. Ulkona voisi olla monia jotka haluavat sinun elämäsi keskipisteeksi, vastavuoroisuusperiaatteella.
- nitroniisku
ja tervetuloa tänne kalsovuosille ("kultaiselle keski-iälle"). Minulla tulee huomenna 56 täyteen. Olen hävittänyt kaikki peilit, paitsi vessasta. Nostin sen niin ylös että nään nippanappa etutukan. Olo helpotti, tuntuu ihan nelikymppiseltä. Pookin laitan päälle ja tanssin harjanvarren kanssa ja kuvittelen että olen parketilla hoikan ja notkean urhon kanssa. Kivaa...
- tuulia
...että päivä pelastettu, kiva kun täälä on huumori sakkia, ei voinu olla nauramatta! kiitos sulle, en hokassu kattoo nimeäs joka nostit peilis kattoon !
- Kylläkyllä
Olen 12 vuotta vanhempi ( 50 2 pv) mutta menetyksestä on saman verran aikaa kuin hänelläkin.Ensimäinen vuosi oli tervanjuontia ja vielä puolivuotta päällekin, nyt olen kääntänyt ajatukseni väkisin tulevaisuuteen ja nyt tuntuu jo paremalta, uusia ystäviä ei viellä ole tavannut enkä vaikka kuvittelen löytäväni kultasuonen haaveissani, sitäkään ei näy. Mutta on otettava itseä tukasta kiinni.
on kova isku, vie aikansa kun siitä toipuu.
Yksinäisyyteen totutteleminen ei käy kädenkäänteessä, mutta se voi olla antoisaakin.
Elämällä on varmasti vielä paljon tarjottavana sinulle, lapsenlapsetkin tarvitsevat mummia.
Uusi kumppanikin voi löytyä tai sitten ei.
Elämämme ainutkertainen, nauttikaamme siitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475405Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612176Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181790Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1421742- 171525
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301447Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5132881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771068Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se210926