Vaikka sivuilla ei ole

niin joku vaan osaa ottaa pois muidenkin lähettämiä tekstejä! Näin kävi tässä parin tunnin aikana, kun otsikolla "RYANAIR UUDET REITIT" aloitetusta ketjusta katosi minun "Mikael Liliukselle" osoittamani viesti? Kuka oli asialla ja miksi?
4614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...ylläpito voi ottaa viestin pois jos katsoo näin parhaaksi. Viesteistähän voi tehdä valituksen..

Äänestä

Näitä Fortum viestejä poistetaan muuallakin. Vähän samasta syystä poistettiin oikein olan takaan Soneran miljardijuttuja (6-8 miljardia euroa taivaan tuuliin?).

Syynä on todennäköisesti se, että Fortum miljoonien jakaminen saattaa sisältää "siivun" myös eturivin poliitikoille. Ulkomaille pitää ylläpitää kulissia "Suomessa ei ole korruptiota". Siksi suuren luokan kartelli, petos, ym. jutut, joissa on mukana nykyhallituksen ministeritä ja muita puuhamiehiä "eivät ylitä uutiskynnystä".

Miten fortum miljonia voidaan jakaa jollekin poliitikoille. Nyt seuraa sitten täysin hypoteettinen, kuviteltu ja tuulesta temmattu eikä sisällä totta ollenkaan skenario:
1) eräs henkilö/ryhmä henkilöitä palkitaan "hyvästä työstä" tyyliin Fortum
2) nämä henkilöt ostavat hirveesti arpoja erään presidenttiehdokkaan "arpajaisista"

Eikö ookin helppoa täällä korruoptivapaassa Suoemessa? Ja haluan vielä vahvistaa: tässä viestissä ei kuvata mitään todellista tilannetta ja kaikki henkilöt ja tapahtumat ovat täysin keksittyjä!

Äänestä

Alkuper. ekakommentti oli täysin asiaton (perse... jne.), niin hyvä, että ketjun koko haara on hävitetty, mielestäni ainakin.

Äänestä
  • on vieläkin luettavissa tuossa alempana. Sitten joku kirjoittaja kommentoi siihen jotenkin niin, että tuollaiset Ryanairin lennot on tarkoitettu persaukisille (aivan kohtuullinen suomalainen ilmaus köyhistä, ei pitäisi edes hienohelmoja vaivata). Vastasin hänelle, että jospa kirjoittaja, mikä lie Mikael Lilius tai muu optiomiljonääri ei mollaisi vähätuloisia, jotka käyvät keskustelua palstan ohjeen mukaisesti halvoista lentolipuista! Eli onpa jollain todella hieno homma, istua sunnuntaina poistamassa viestejä, jos niissä esiintyy joku nimi, vaikka sillä ei taatusti edes oikeasti tarkoiteta ko. henkilöä! Että sellaista sananvapautta täällä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seriffiä kirjoitti:

niin joku vaan osaa ottaa pois muidenkin lähettämiä tekstejä! Näin kävi tässä parin tunnin aikana, kun otsikolla "RYANAIR UUDET REITIT" aloitetusta ketjusta katosi minun "Mikael Liliukselle" osoittamani viesti? Kuka oli asialla ja miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu