Aika sika hieno se Paha Bill. Ja myyjäkin mukava. Varmaan kokkolan parhaimman näköset vaatteet myynnissä. Hyvä että saatiin tänne tämmönen liike, ku en mä ainakaan mistään muualta löydä itelle mitään ku kaikilla vastaan tulevilla on samaa päällä sen jälkeen.
Uusi Paha hyvä Bill
Thero
303977
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
MISSÄ?
täältä: http://www.pahabill.fi/
Keskusteluissa ei saa markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua
Että saan sanoa halpa-halli mutten missä on.Uuden liikkeen nimeä ei sitten saa edes mainita ettei Bill hermostu.
yli 200 mummoa...
Haloo sillä hinnalla saa takin.
Halpa-Hallista, sellasen joka on joka toisella vastaantulijalla, että HALOO!
Vastaantulijalla, entä sitten?
Onko identiteettiongelmia, vai heikko itsetunto?
Jokaisella vastaantulijalla on pää, leikkaa omas pois.
T-paidan varmasti saa halvemmallakin, vaikka Dressmannista. Tosi upeeta, vain 9,99 centtii...
Käytetään kaikki Kokkolalaiset Halpa-Hallin verkkareita ja Säästöpankin pipoja! Kerranki täällä on v..tu jotain, jossa voi käydä shoppailees, ku valikoimaahan täällä on ollutki niin paljon aiemmin... Kyllä matka Vaasaan tai Ouluun maksaa ainaki sen hupparin hinnan. Mä löysin em. liikkeestä hupparin, jonka sai alle 200 mummon... Ja mun mielestä ainakin, merkki maksaa ja sitä kehtaa käyttääkin.
ostin Vietnamista 4 v. sitten t-paitoja joista maksoin 0,5€ kpl. Varmaan samalta tehtaalta kun nuo billin paidat.
Nekin ovat erikoisia eikä ole samanlaisia vastaan tullut.
eli laatu ei maksa, mutta merkistä jotkut ovat valmiita maksamaan. Lapsia on helppo sahata linssiin.
Tais kuitenkin tulla hieman kalliimmaks sen t-paidan ostaminen? Vai ilmaisen matkanko teit Vietnamiin?
Hennes&Mauritzilta saa saman/samantyylisen t-paidan 30-40-kertaa kalliimmalla ja taatusti tehty Vietnamissa tai muualla vastaavassa. Isommilla laitoksilla on varaa myydä ns. halvemmalla. H&M:llä olis varaa myydä tuo t-paita eurolla, ne on alle 9-vuotiaiden tekemiä. Merkki maksaa Suomessa, olkoonkin missä vaan tehty ja kuinka iso/pieni putiikki tahansa. En mä ainakaan halua lähteä ulkomaille saakka ostamaan halvemmalla. Sitä paitsi samat merkit maksaa muissakin maissa saman verran, sen oon kyllä nähny. Suomessa maksaa muutenkin melko moni asia enemmän... Niin, ja jotkut haluaa panostaa pukeutumiseen, jotkut ei. Makuasia.
Itse arvostan palvelua ja asioin mielelläni hyvässä paikassa. Vaatteiden ostaminen kirpaisee joskus. Silloin tällöin ostetaan halvemmalla, joskus kalliimmalla. Kyseisen Billin paikan hintataso on verrattavissa urheiluliikkeisiin, mitä oon käyny kattomassa. Super-market Cittarissakin saat yksistä kengistä pulittaa 129 epaa...
Niin kannattaa samalla hyödyntää halpoja hintoja.
ja jos yks maksaa 200 € takista ja 30-40 € t-paidasta, niin jo melko äkkiä maksaa matkan vaatteet. By the way puku räätälin tekemänä 50€
vai t-paita 35€ jaa-a
9 vuotiaan ompelijana kuin prostituoituna.
Monen 9-vuotiaan vaihtoehdot ovat siinä.
satuin näkemään, että sieltä sai t-paitoja hyvinkin alle 30 epaa, yks oli 19 jotain.. ja farkut oli jotain 69 e ylös..
hyviä merkkejä oli myynnissä, volcomia ja ctrlia ja jeesusta mm. muistaako kukaan dieseliä? ne maksaa btw. saman verran mutta kusivat imagon ku laittoivat anttilaan myyntiin... ja kuinka monella meistä on ollu joskus dieselit tai levikset? hä?
veikkaan että tarjouksesta ne nämä valittajatkin ostaa merkkiä...
Maksoivat 49. Tais olla Marlboro merkkiset.
Ei laadusta aina tarvi maksaa, eikä merkeistäkään.
on vaan jotenkin aivotonta panna tuotteen hinnasta 70% merkkiin.
jack&jonesin farkut oo vielä kalliimpia? se ei oo ees mikään merkki periaatteessa - sama ku henkkamaukka...
olkoonkin aivotonta, ostan sitä, mikä istuu päällä hyvin... makso sitte euron tai 200
Rahansa just mihin lystää.
Nythän olikin kyse mielipiteistä, eikä absoluuttisista totuuksista.
Itse olen ostanut kengät sittarista 35€ ja tyylikkäät olivat. En ole nähnyt kuin yhdellä muulla tyypillä samanlaiset. Pahabillissä mukavat työntekijät ja jees paikka, mutta kuteski sanoisin että vähän liian kalliita vaatteita mun makuun, joten tuskinpa jatkossa ostan sieltä jossei saa tarjoushinnoilla vähän halvemmalla:)
Halpaa ,laadukasta vaatetta.Kyllä joka janulla pitää olla vähintää 1000€ vaatteet päällä.
Suurinosa noista vaatteista tehdään Koreassa,Virossa,Portugalissa,Hongkongissa,Kiinassa.Joten halvalla ne tuotetaan.Kyllä minulle kelpaa Laredo farkut sekä Hankkijan oranssipipo.Isäni vanhat hiihtomonot ovat todella tyylikkäät ja hyvät jalassa,tosin jalkahiki on aika paha.
"Makuasioista ei voi kiistellä" sanonta taitaa olla yksi maailman tyhmimmistä.
Jotku haluaa ostaa halvalla ihan mitä vain, toiset taas ovat valmiita maksamaan, jos se on just sitä mitä he ovat hakeneet.
Tehdäänhän ne Nokia laadukkaat puhelimetkin halpatyövoimalla, Aasiassa, ja maksavat Euroopassa ihan v*tusti. Kuka valittaa, kuka ei. Intiasta saisit uusimman Nokialaisen torilta pilkkahintaan.
Täytyy Kalevi kysyä että saatko paljon naista tollasilla kuteilla? ;)
Kävin Billissä ja olin todella yllättyny siitä, että tuollainen liike on laitettu Kokkolaan; Billissä oli todella paljon laadukkaita ja ei niin kasuaaleja merkkejä. Lisäksi olin todella otettu mielenkiintoisesta tuotevalikoimasta, eikä tarvinnut tyytyä pelkkiin tummiin värisävyihin. Onitsuka Tiger ja CTRL pistivät ainakin silmään mukavasti, kuin myös Iceman ja Volcom.
Olen itse ulkopaikkakuntalainen (en siis Kokkolasta) ja pyörein siellä erinäisissä miesten vaateliikkeissä. Hinnat kyllä vähän kirpaisivat Billissä, mutta olipa se kallista kaikissa muissakin liikkeissä. Saman verran, ellen jopa enemmänkin, olisin joutunut pulittamaan muualla.
Palvelu oli myös todella asiantuntevaa ja mukavaa. Erehdyin jo luulemaan Pahaa Billiä joksikin ketjuksi! :D
Kasuaali?
Kasuaali (eng. Casual = rento, huolimaton)...
Ehkä valitsin sanani väärin, sillä kyllähän siellä rentojakin vaatteita oli :D Tarkoitukseni oli varmaan kuvata sitä että vaatteet olivat vähemmän tavanomaisia ;) Sorry, my mistake...
Niin kun sanoit että erehdyit luulemaan sitä ketjuksi, niin kyllä se vaan on sellainen, sillä Jyväskyläänkin avattiin juuri joku aika sitten sellainen.
Ostin stadista sukat ja alushousut sekä t shirt special,,maksoin yhteensä 530€.
Pääasia et naiset diggaa ;)
"Tehdäänhän ne Nokia laadukkaat puhelimetkin halpatyövoimalla, Aasiassa, ja maksavat Euroopassa ihan v*tusti. Kuka valittaa, kuka ei. Intiasta saisit uusimman Nokialaisen torilta pilkkahintaan.
Täytyy Kalevi kysyä että saatko paljon naista tollasilla kuteilla? ;)"
Ei tehdä kaikkia, Kokkolassa ainakin päämiehessä myynnissä olevat luurit tehdään ihan suomessa ja ne saattavatkin olla hiukkasen kalliimpia kuin muut kokkolassa myytävät muistaakseni unkarissa valmistetut puhelimet.
päämiehen tavarat tulee ihan samasta tallista,kuin muidenkin.made in china!made in romania,made in hungary,made ui yli veden eli made in sveden.
Tänään käytiin farkut hakemassa, kun ei muista liikkeistä löytynyt sopivia. Ehdottomasti parhaat mallit löytyivät kyseisestä liikkeestä. Hinnat olivat hiukan korkeampia kuin muualla, mutta laadusta kyllä mielellään maksaa.