Minkälaine henkilö on muranen onko paljon ystäviä ja millainen oli koulussa?
muranen
mika:
136555
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
....................
Mika oli hiljanen koulussa,mutta sillä rupes häröilee jossain kohtia,eli rupes käyttäytyy vähä "kummosesti!" Pyöri Pellikankaa ja edesmenneen Somerojankaa.. Tosta häröilystä sen verran,et rupes kiertää seinustoja pitkin eikä voinut tunnillekaan mennä kellojen soitua vaan seiniä myöten piti kävellä,eli myöhästy tunnilta...kumarsi pianolle ymymym.....välillä päiviä milloin ok. Toisin sanoen taisi poika olla jonk.mois. psykoosissa. miksköhän sua kiinnostaa??!!
tuli mieleen et millanen heppu muranen oli tai on mut ei taida olla ihan balanssissa.Koskahan mahtaa vapautua vai taitaa olla pidemmän aikaa niuvanniemessä?
ei todellakaa oo muranen missää niuvassa
Vapautui jo vuosia sitten. Ei asu Kotkassa nykyisin. Ei tosin hirveän kaukana.
ei asu ei.. on tuo anjalankoski sen verran hyvä paikka...
Olen taas kuullut muuta että ei olisi vapaana, eihän tuo rikoskaan ollut mikään lievä niin luulisi tulevan kunnon tuomiokin?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Mika_Muranen
Tumottiin Niuvaan joo, mutta pääsi sieltä jo pois. Nykyinen asuinpaikkakin täällä tiedettiin ihan oikein.
jees,muistan tapauksen Mika Muranen,olin Pellikan kanssa samalla luokalla ja eipä sekään jätkä täysillä valoilla kulkenu,tosi himmee tyyppi,kuinkakohan nykyään???
hyvin pyyhkii. lapsen isä,hoitoalalla eronnut mutta seurustelee. eli kaikkii hyvin
Mikahan meni naimisiinkin...?? Muistaakseni tapasi just vankilassa sen "vaimosa"
Joo Myllykoskella asuatelee ja nimihän ei ole enää mika muranen että sekin on vaihtunut..