jotain tiede-ohjelmaa telkusta ja jäi mieleen sellainen asia, että lääkkeet vaikuttavat tehokkaimmin aamulla otettuna.
Varmaan pätee myös Propeciaan ja Gefinaan!
katsoin eilen
2
681
Vastaukset
- DHT
Moi,
Uskon tohon samaan, että aamulla tehokkaanpaa. Toisaalta finasteria kun nautittu usemapi kukausi sitä on koko ajan veressä eli voi olla PS:ää.
Itselleni selitän että päivällä testoja ja talia on enenämmän kehissä kuin yöllä kun nukun joten vedän tabun huiviin amulla ja uskon että se estää kirotun DHT:n synnyn näin paremmin. Mulla toimii ja kyllä se muillakin toimii.
Finasteridi on Jumalan lahja meille kaljuuntuville.
Kävin tässä taannoin katsomassa kuvia päälaestani, jotka oli otettu vuosina 97 ja 98 ja täytyy sanoa että olin kaljuuntumssa kuvaa vauhtia (kuvat vuodelta 98 näutti paremmalta, ehkä syynä oli se spray jota suihkutettiin kielen alle, joku DHT:n blokkaaja). Ihan hirvitti.
Tänään olen hiukset päässä ja hiusistutuksia etuhiusrajassa ja olo on hyvä. Asioille voi tehdä jotain jos todella haluaa.
Sampson - Jp69
Mitäpä jos fina jollain tavalla "laukaisisi"
tuuheentumisprosessin niin että ei auta vaikka
lopettaisit käytön.
Olen nimittäin kuullut että jokin voisi niinikään "laukaista" kaljuuntumisprosessin.
No minulla fina on ainakin pysäyttänyt alkavan ohenemisen. Se on fakta juba. Kesti muutaman vuoden ennenkuin myönsin ongelman itselleni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h644231- 674181
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1072900Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv552782Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.551992Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211989Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151669- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1091343- 1801271