järjen sittenkin voittaa?
Kuvittelin sinusta vähän enemmän mutta oli kai sitten pelkkää kuvitelmaa...
Hyvää joulua ja hymyillään sitten enää vaan kun tavataan, tai voidaan vaikka olla tekemättä enää sitäkään..Vedit nyt kyllä multa jalat täysin alta. Ei ujous ole mikään selitys, paremminkin tekosyy.
Kuvittelin sinusta vähän enemmän mutta oli kai sitten pelkkää kuvitelmaa...
Hyvää joulua ja hymyillään sitten enää vaan kun tavataan, tai voidaan vaikka olla tekemättä enää sitäkään..Vedit nyt kyllä multa jalat täysin alta. Ei ujous ole mikään selitys, paremminkin tekosyy.
Vastaukset 31
Vanhimmat
En tiedä yhtään ootko kirjottanu tän naiselle vai miehelle. Miksei sitä vois jo heti alussa sanoa??
Omasta puolestani mun pitää todeta että meidän molempien elämäntilanteet näyttää olevan sellasia ettei vaan noin tuosta vaan pystytä tekemään muita kuin järkiratkaisuja. Aika näyttää mitä tuleman pitää. Taidan olla järki-ihminen enemmän vaikka tunteet kuohuu pinnan alla, mut ne vaan on pakko pitää piilossa eräistä syistä. Näenhän minä miten mua käännytään katsomaan vaikka aika vaikeaa on ollu niistä huomata mitä musta halutaan oikeesti.
Onko se ollut katse joka on kehottanu mua pysyyn kaukana vai katse joka pyytää mua jäämään. Vai kertooko se jotain muuta,en osaa tulkita.
Muutenkaan en halua pilata tätä kiireellä..vaikka ei mitään aavistusta siitä kuinka kauan tämä odotteleminen kestää. Elän päivän kerrallaan ja mietin onko mua varten olemassa SE joka ymmärtää lähes täysin..kaikkine vikoineen ja puutteineen, ja jolla ois tarjottavanaan muutakin kuin maallista mammonaa. Siitä en nimittäin Oikeasti välitä vaikka se ns. turvallisuutta tuokin - onnellisuutta se ei missään tapauksessa tuo.
Mutta:miksi roikkuisin kiinni kenessäkään? En halua tyrkyttää itseäni.
noin vakava????
Vakavaksiko tässä nyt piti alkaa.
Olet ilmeisesti hiukan ärtynä..
niin että relaa ja lopetetaan tämä heti alkuunsa.
Raha?! Kai se kun sitä itsellä ei NIIN paljon ole, niin se ei tunnu niin tärkeältä. Mutta tulipas nyt sitten selväksi tämäkin arvomaailma.
Kiitti ja oli kiva puhdistaa tätä piinallista ilmapiiriä, heti tuntuu paremmalta!!!
Vai että vakava..hmm, joo..saattaa olla. Siis halusin sanoa, että rahaa on sen verran kuin tarvii, maallista omaisuutta sitäkin enemmän, lue: josta en siis välitä niinkään paljon kuin jotkut luulisivat. Ei, ei..se ei ole mun heiniäni eikä minusta kiinni tämä asia..vaan ihan muista syistä.
Totta kai raha muodostuu sen tärkeämmäksi mitä enemmän sitä on - olen huomannut.
Mitä enemmän rahaa, sen enemmän saituri, tai mistäs sen tietää. Saattaahan se olla että on niin köyhä ettei voi antaa - silloin mieluusti otan vastaan vaikka aidon tunteen.
Lahjomalla toista ei tietenkään välttämättä saa mitä haluaa mutta mulla on tapana antaa lahjoja ihmisille, keistä välitän, oikeasti..ei siksi että on joulu tai juhannus tai synttärit. Kuitenkaan en aio marttyyriksi heittäytyä: en aio teeskennellä vaatimatonta siksi että olisin ns. samalla tasolla jonkun kanssa. En aio myöskään näytellä rikkaampaa kuin olenkaan: sellaisistakin on kokemusta.
tässä. Ala heittää...
jolla ei ole varaa erota???
Häh.
Jaa, siitä ei ole kyse.
Sammakoiden kutuaika on jo ohi.
nyt sinulle, ujolle, myös, jos et kerta sitä uskalla edes tulla kysymään saati sitten muuten juttelemaan..
kultaseni minulla on ollut vähän kiireitä
mutta sinua en ole unohtanut.kuka sitten
lienetki?siitä huolimatta kauniita unia.
melkein hymyillä... vaikka en aikonut.
Kyllä tuntuu olevan vaikeeta..
ilmeestäs päätellen olisit halunnut painua maan alle?
näytin siltä. Mua jostain syystä pelotti näyttää sulle et mä todella olen kiinnostunut susta. Mut on tiettyjä asioita miksi mun pitää yrittää tukahduttaa kiinnostukseni suhun. Se on niin vaikeeta, sillä mun katse kyllä seuraa sua ja pää kääntyy, mut yritän tehdä sen salaa. Sä pidät mua varmaan ihan onnettomana tapauksena...
Jo kolmas kerta. Olet ulkona pelistä. Tiedän kyllä miksi pitää peittää, ei sitä ole tarpeen vääntää rautalangasta. Oljenkorretkin jätit käyttämättä joten oma moka. 00000 pistettä tästä pelistä.
niin ei jää epäselvyyksiä missä mennään. Ootsä vaan niin kertakaikkisen sanonko mikä.
Nimittäin niin huonoa ihmistuntemusta mulla ei ole. Vain keskenkasvuiset pitää itseään jonain päävoittona. Hän jota tarkoitin on miljoona kertaa fiksumpi kuin sinä. Kasvahan aikuiseksi vähitellen.
täynnä nämä sivut...
Huomenna lähden baariin hakemaan unohdusta,
kun kotona en kestä enää olla hetkeäkään.
Tän sormuksen kun saan heitettyä vielä keväällä helvettiin niin eiköhän se siitä lähde kulkemaan..
unohtuu ja mielialas piristyy. Sinä "mies" joka käyt täällä "naisten" sivuilla....
on täällä epätoivoista ihmistä liikkeellä...
Näkyy olevan....Sun pinnas varmaan katkee kohta.
toi huominen toisen sukupuolen poistoleikkaus, siis se että lähtien joudun tyytymään pelkästään yhteen sukupuoleen...
lääkitys ihan kohdallaan? Näyttäis ettei ole. Mee vaikka ulos tekee niitä lumiukkoja lumesta jota ei ole. Tuu sit takasin ja kerro kertoko se lumiukko tai akka sulle mitään. Jos ei kertonu, sulla voi olla toiveita parantua tosta.
täysi rimanalitus toi viimenen.
Ei varmaan asiaa mensan testiin!
miksi valitat siitä jos sinun naisesi -oletan - kirjoittelee täällä, olethan sinäkin täällä!
ihan noin menny...
rentouttavaa joulunaikaa sulle.
Nauti vapaapäivistä, lumikeleistä ja kerää voimia uuteen vuoteen.
Nähdään taas!
Se järjen ääni palautui siinä vaiheessa kun sinun piti mennä pitämään vielä muualle seuraa.
Olen pahoillani että sillä tavalla häivyin kun luulin ettet halunnut enää nähdä mua. Kenties ensi kerralla onnistumme paremmin? Olen ujo mutta tietyssä tilanteessa en ole.
jatkaa näitä juttuja.
Pää selvis viime yönä.
Aamulla kaikki tunteet oli kadonnut
ja järki tullut takaisin
Kyllä se taas tästä lähtee.
Taivas rajana.
Ja katselin kun kävelit tänään
kadulla, söde olet edelleen,
mutta meidän juttu ei vaan onnistu.
Ja tähän ei ole valitusoikeutta.
että on söde. Vaikka voihan olla että petät nyt itseäsi. Ei tunteet kuole sormea näpäyttämällä.
T: eräs söpö
mitä tuohon nyt sanois,
kun en tällä hetkellä tunne mitään.
Ja toivottavasti olotila pysyy samanlaisena.
Elää vain ihan itselleen ja itsekkäästi
ja antaa muittenkin kärsiä.
Voi mennä minne vaan ja tehdä mitä vaan.
Mun pitäis varmaan tehdä samoin. On sen verran sekavat tunteet erästä kohtaan.
etenee.
Lähden tästä myöhäisten pikkujoulujen viettoon.
Kiitos keskusteluista.
Totta tai tarua.
siis mitäään...................
muuta kun sen että tuska on mussa kiinni........