Missä Oulussa tehdään laadukkaita hiustenpidennyksiä? Ja paljonko maksaa n. suunnilleen?
Hiustenpidennys?
13
13521
Vastaukset
- bumerangissa
Hiustenpidennys pilaa hiukset,varsinkin liima/sinetti kiinnityksiä kannattaa varoa.
- apuaaaaa
onko noin saatanan avutonta kanalaumaa nää kaikki
kampaamojen (kerran kuussa vähintään) määkijät???- Avun tarpeessa
Otahan ihan iisisti nyt vaan. Kyllä sitä pitää saada kysyä muidenkin kokemuksia tällaisessa asiassa. Kyse on kalliinpuoleisesta operaatiosta, joten täytyy saada vähän lisätietoa ennen kuin investoi. Itse olen nyt kyllä hiustenpidennyksen tarpeessa - ja tämä keskustelu oli oikein hyväksi avuksi minulle.
- Niin tai näin
Mä kävin just lyhentämässä ja sekin maksoi, vaikkei laadukasta ollutkaan. Anna niitten karvojen olla vaan.
- Leenaliinu
HedGamessa, kysy Maritaa tai Annea
- leenaliinu
Hedgamessa saa teippipidennyksiä. veto ei kohdistu niin pieneen osaan hiusta joten on hellävaraisempi myös ohuelle tukalle
- mirri83
Oulussa kannattaa kysyä hedgamen anne kaismoa. Itselle otin juuri ja nyt tuntuu etten enää ikinä halua palata entiseen tukkaani
- tahtoo pitkän letin :)
Minkä hintainen oli koko homma? Tilasitko hiukset netistä vai ostitko kampaamosta? Itse olen miettinyt juuri samaista kampaamoa. Kiitos siis tästä positiivisen kokemuksen tiedosta :)
- anniina
tahtoo pitkän letin :) kirjoitti:
Minkä hintainen oli koko homma? Tilasitko hiukset netistä vai ostitko kampaamosta? Itse olen miettinyt juuri samaista kampaamoa. Kiitos siis tästä positiivisen kokemuksen tiedosta :)
Joo itsekin tässä juuri mietin hiustenpidennystä, omat hiukseni ovat sellaset kaulaa asti vaa mite se nyt sanotaakaa, että ei kovi pitkät ja haluaisin pituttaa aika paljon lisää. Onko teillä aidot vai kuitua pidennykset? Ja ois kiva jos jotku ketkä on ottanut pidennyksiä ni kertoa vähä kokemuksia justiisa.
Ja ei tänne tarvii tulla vinkuu jos ei kiinnosta hiustenpidennykset tai hiukset yleesäkää, ku ei tää oo sellasille tarkotettu.
kiitoos. - neitiäx
anniina kirjoitti:
Joo itsekin tässä juuri mietin hiustenpidennystä, omat hiukseni ovat sellaset kaulaa asti vaa mite se nyt sanotaakaa, että ei kovi pitkät ja haluaisin pituttaa aika paljon lisää. Onko teillä aidot vai kuitua pidennykset? Ja ois kiva jos jotku ketkä on ottanut pidennyksiä ni kertoa vähä kokemuksia justiisa.
Ja ei tänne tarvii tulla vinkuu jos ei kiinnosta hiustenpidennykset tai hiukset yleesäkää, ku ei tää oo sellasille tarkotettu.
kiitoos.Mä otin yli vuosi teippipidennyksen ja olen ollut tosi tyytyväinen. Huolto on yleensä 1-2 kuukauden välein jolloin pidennykset huolletaan ja mulle laitetaan samalla väri omiin hiuksuun. Vuoden aikana mulla ei ole hiukset yhtään ohentuneet vaan ovat ihan samanlaiset kun ennenkin. Hintoja kannattaa vertailla, sillä niissä voi olla suuri.
- tuggaa päähän
Tietääkö joku missä kampaamossa laitettaisiin asiakkaan omia sinetti hiuksia päähän, ja mielummin edullisesti?? kun kaikki kampaamot eivät kuulemma laita asiakkaiden omia sinettejä (voivat olla huonolaatuisia, ja kampaamolle huono maine). Ja paljonko suurinpirtein maksaa?? Tai tietääkö laitetaanko myllytullin tai haukiputaan yksikössä sinettejä oppilastyönä, ja jos laitetaan niin mihin hintaan?? Tilasin briteistä sinetit "hieman" halvemmalla, kun en tiedä et osaanko pitää jatkoja ni ei kehdannu ensimmäiseksi mitään kalleinta laatua laittaa...
- pidennyksiä haaveile
itekki kyselissin noist että lailetaanko esim myllytullissa opiskelija työnä noita pidennyksii ??
- kroohoh
aika vanha ketju......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi244606- 883714
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313463075- 542657
- 512589
- 2032583
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne322390- 1522318
- 311945
Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa
Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok1071521