Mitkä merkit ovat mielestäsi kilpailukykyisiä Audi A4 2.0/1.8T:lle?
Audi vs ?
14
2037
Vastaukset
- audin ajaja
En nyt tiedä vastaanko oikeaan kysymykseen, hinnalla ja koolla kun ei ole ratkaisevaa merkitystä minulle.
Itselläni on tuollainen audi, ja ainakin itselläni vaihtoehtoina on:
Mazda 6
Citroen C5
Peugeot
Volvo S60/V50
Skoda Suberb
Ford Mondeo
Lexus IS - Kake
Noh, eiköhän nämä menisi samaan kastiin:
-Volvo S40 tai S60
-Mersun C
-Bemarin 3-sarja
-Ehkä jopa Skoda Octavia - Alpo Kurkinen
Sekä M-B c-sarja BMW 3-sarja.
- maailmassa
A4 kilpailijoiksi luetaan vain,
BMW 300-s. ja
Mercedes C-sarja.
Ei siellä kukaan puhu Mazda kutosista tai Octavioista samaan luokkaan kuuluvina, onhan status
ja hinnatkin eri maailmasta.- mutta
kun täällä suomessa vaan on noita elämäntapakompleksisia.
- statuksella??
minusta jos verrataan hinnalla,niin ei ole montaa kilpailijaa,mutta jos mietitään autoja(joita kai oli tarkoitus verrata)ominaisuuksiltaan niin joukko on aika suuri..
- nostaa
statuksella?? kirjoitti:
minusta jos verrataan hinnalla,niin ei ole montaa kilpailijaa,mutta jos mietitään autoja(joita kai oli tarkoitus verrata)ominaisuuksiltaan niin joukko on aika suuri..
taas päätään,
mikä sinä on,ettei mene jakeluun,että maailmassa
on eri hintaisia kulutushyödykkeitä.
Joku laskee joka pennin ja päätyy "järkevään"
ratkaisuun autosta joka tarjoaa juuri HÄNELLE
sen parhaan hinta/laatusuhteen.
Joku toinen taas ostaa sen auton minkä haluaa
miettimättä ostoksensa järkevyyttä rahallisesti.
- luokkaansa
A4 1.8T Quattrolle ei ole paljoa kilpailijoita.
Nuo etuvetoiset perusmallit eivät ole sitten niin kiinnostavia, kun samalla rahalla saa esim Octavia RS:n, jossa samat tilat, mutta tehoa, menoa ja varustelua enemmän. Ajettavuuskin on kilpailukykyinen. Tai jos tavaratilalla ei ole väliä, niin Golf GTI.
Quattroa vastaan ei taida suomen oloissa mikään tuossa hintaluokassa pärjätä. Torsen rokkaa!- baru
niin ominaisuuksiltaa, teholtaan ja hinnaltaan. Vieläpä viattomampi tilastojen mukaan!
- koko
baru kirjoitti:
niin ominaisuuksiltaa, teholtaan ja hinnaltaan. Vieläpä viattomampi tilastojen mukaan!
perkeleen suparua koko listalla... heh.
- koko
koko kirjoitti:
perkeleen suparua koko listalla... heh.
- Accordi
Type S Hinta n.35000 varusteineen, jos etuveto riittää.
- ihan selvä
no joku a6 tai a8 tietysti!
- Anakonda
Ford Mustang GT
Infiniti G35 Coupe
Acura TL (menee hinnaltaan hieman yli)
BMW 3-sarjasta joku
Mersu C-sarja
VW Passat
Oma/vaimon valinta samasta hintaluokasta oli vähän käytetty Audi S4 Avant.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895585
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113057Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902966Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232624Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251986- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141449- 1851328