ostokset (merkkivaatteet)

Pitäis lähtee phukettiin vähän rantalomalle..Mut sitä olisin kyselly, et mahtaisko sielt löytyä aitoja merkkivaatteita, et tietäis vähän varautua?Ja jos löytyy ni onko ne huokeen hintaisia, vai millä hintatasolla ne liikkuu sielläpäin?
2646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vaatteita kyllä löytyy. Hinnat Suomen hintatasoon verrattuna todella edullisia. Paikallisille kuitenkin arvokkaampia.

Äänestä

ainakin cha-amissa (phuketista en tiedä) oli premium outlet josta sai AITOA tavaraa esim lacosten pikeitä noin 30e.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tane kirjoitti:

Pitäis lähtee phukettiin vähän rantalomalle..Mut sitä olisin kyselly, et mahtaisko sielt löytyä aitoja merkkivaatteita, et tietäis vähän varautua?Ja jos löytyy ni onko ne huokeen hintaisia, vai millä hintatasolla ne liikkuu sielläpäin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu