Nykyinen Ave kaikessa upeudessaan on jäämässä hyvin pian pois tuotannosta ja uudet mallit tulevat tilalle.
Nyt kannattaa harkita, ostaako vm. -97 näköisen aven vai pian samalla rahalla täysin uuden mallin? Vanhan mallin osto on kaikkien merkkien kohdalla kallis investointi ja arvohan tippuu rajusti mallista ja merkistä huolimatta!
Nyt kannattaa harkita, ostaako vm. -97 näköisen aven vai pian samalla rahalla täysin uuden mallin? Vanhan mallin osto on kaikkien merkkien kohdalla kallis investointi ja arvohan tippuu rajusti mallista ja merkistä huolimatta!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vai samalla rahalla? Just joo... uusi avensis esitellään ensi vuonna ja se tulee myyntiin ensivuoden lopulla. Ja kun koko kasvaa, niin hinta nousee, eli ei sitä uutta mallia tulla saamaan tähän samaan edulliseen hintaan, kuin mitä nykyistä mallia saa. Ja kun uuden mallin hinta nousee hieman, niin se periaatteessa nostaa vanhan mallinkin hintaa tai ainakin vähentää hinnan alenemista.
eikä ensivuoden lopussa. Hinta ei tule nousemaan paljoa!
http://www.in.gr/auto/parousiaseis/ae_Toyota_Avensis_2003_042002.htm
Oikein linjakkaalta vaikuttaa naamioitunakin.
Tässä kuvassa on jotain mätää. Koko tietokoneeni jäätyi. Ja aivan selvästihän tuossa kuvassa on ihan tavallinen Skoda.Nuo ulkolaiset lehdet pystyvät kyllä huijaamaan vaikka ketä lukijoistaan.
Sinulla on jossain vikaa. Vika löytynee koneen ja tuolin välistä.
Jos toi on uusi Avensis niin hyvältä näyttää. Keulassa on selvästi samaa näköä kuin Ave Versossa. Muhkea ilmestys.
Avensiksen kuten muidenkin automerkkien ja mallien hinnat tulevat nousemaan enemmän verokohtelun vuoksi.Jatkossa tehtaiden on myytävä autonsa jokaiseen maahan samalla hinnalla ja meidän korkean autoveron tuoma lisäalennus poistuu.Tämä nostaa hintojamme reippaasti;tuskin valtiovalta veroja alentaa.Uusi auto kannattaa ostaa nyt.Ajoin Avella 300.000 huoletonta kilometriä ja uusi vanha malli on tulossa.
joo uusi malli oli jo nähtävänä ja kokeiltavana japanissa tänä keväänä. oli aivan eri auto kun edellinen,(kokemusta molemmista edellisistä malleista). eiköhän se uusi malli tuu aivan alku vuodesta, ku corollaakin on myyty jo kohta vuosi. ja hinta senkun nousee, kiitos suomalaisen autoveron, mutta hyvin on toyotat arvonsa säilyttäneet verrattuna ooppeleihin ja voorteihin, anteeks ku tuli pari kirosanaa