Milloin ja minkälaisia sivuoireita mulla on tullut citalopramista (kirjotinkohan edes oikein...) Nyt kolmatta päivää napsin 5mg annostuksella ja vähän kauhulla odottelen sivuoireita... Oon ihan hirveen lääkekammonenkin vielä, mutta ei kai se auta. Jotain tälle tilanteelle on taas tehtävä.
Aikasemminkin olen lääkettä syönyt, mutta en kuollaksenikaan muista tuliko jotain oiretta ja kuinka nopeasti ne ilmeni lääkityksen aloittamisesta.
Annostus noin pieni siksi, että olen raskaana ja koitetaan pärjätä mahdollisimman vähällä.
sivuoireista
3
588
Vastaukset
- Herbiina
Minä aloitin citalopramin tossa syksyllä ja ei tullut minkäänlaisia sivuvaikutuksia. Tosin se tapahtui lääkkeen vaihdon yhteydessä. Käytin itsekin aikoinani samaista lääkettä raskaana ollessani, tosin en muista millä mg:lla. Mutta kaikki meni hyvin eikä niillä ollut lapseen mitään vaikutusta.Tsemppiä sinulle ja vauvallesi.
- Herbiina
Nyt käytän päivässä 40 mg.
- katovuosi
Ekan viikon-parin aikana saattaa esiintyä lievää pahoinvointia, huimausta, hikoilua ja suun kuivumista, joillakin myös päänsärkyä. Siksi lääkkeen otto kannattaa aluksi ajoittaa iltaan: oireet ovat voimakkaimmillaan muutama tunti lääkkeen ottamisen jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14811017
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485403Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p414215Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352674Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1011588Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?751445Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396