Kawasaki Z1000 vs Suzuki GSX 1100

Eli 80-luvun alkupuolen pyörän osto mielessä.Kokemuksia.
61135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olen ajanut Z1000:lla, en tykännyt läheskään niin paljon kuin silloisesta omasta CB900F Hondasta vm.1980. Suzukilla en ole ajanut, siis tuolla 1100:lla.

Äänestä

Itellä oli joskus tuo tonnin zeta se oli markka-aikaan tonnin pyörä. Ketju rattaat=tonni Renkaat=tonni.Jarruremppa =tonni Keväthuolto=tonni. Aina kun jotakin korjattiin se oli se tonni.
Hidas ohjaus ja kankea pyörä eli ankea kaupungissa sopii paremmin matka-ajoon. Maantiellä hyvä kun on massaa ja voimaa. Nykyään arvostan tuulikatetta ja pyöränä 1100-zzr. Ketterämpi samoilla kiloilla.

Äänestä

gsx"llä.suosittelen=)kulkua´´ihan´´tarpeeksi.ja´´tyyliä,näissä´´80´´luvun,pyörissä.kuin´´myös´´kavassa,hondassa.minullakin,ekapyörä.

Äänestä

Hyvin samanlaisiahan nuo ovat,niinkuin myös
Yamahan XS1100 ja Hondan CB900/1100 Bold'orit.
Kawa ja Suisna alapäät rullalaakeroidut ja käytännössä miltei ikuiset,ellei jotain epätavallista tapahdu(kaatuminen,tms).
Kawan koneet 8-venaisia ja helpompia viilata(myös
suikan GS1000)-kumpiinkin saa viripalikkaa vielä amerikasta,etc...
Itsellä nyt suikka,mutta myös kawa käynnyt mielessä...

Äänestä

Nyt olisi kaupan asiallinen z1000 vm. -82. Lisää infoa ja kuvia [email protected]

Äänestä

noin vanhoissa ratkaisee enemmänkin kunto kuin muut seikat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


123 kirjoitti:

Eli 80-luvun alkupuolen pyörän osto mielessä.Kokemuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu