Minulta on jo kolmena perättäisenä yönä varastettu lohkolämmittimen johto. Onko kenelläkään ideaa sen estämiseksi, kun ei ole
lukollista pistorasiaboxia?
defa johdon varkaudenesto
4
2940
Vastaukset
- tätä
Pulttaappa siihen pistorasian viereen tukeva silmukka ja sitten sopivan pienellä silmukalla oleva munalukko sen silmukan ja johdon ympäri, (siis pieni silmukka siksi, ettei se johdon autoon liitettävä pieni pistoke mahdu siitä läpi). Nyt pitäisi johdon pysyä, jos varkaalla ei ihan pulttileikkuria tai muita työkaluja ole matkassa. Ilkivaltaahan tuo ei titenkään estä.
- esa
joku tahallaan vittuilla ku aina johdon vie...
- htt
Kokeile tätä omalla vastuulla.
Laita sen defan johdon ympärille ohut rautaverkko. Johda tähän verkkoon verkkovirta 230v. Aamulla sitten näet kuka ne aikaismmat johdot on vienyt. Jos heppu on puhekykyinen niin pyydä palauttamaan aikaismmat johdot. On muuten sikakallis kaapeli ostettavksi. - Anonyymi
Anteeks aika vanha viestiketju jo mutta pakko postata ku saman kohtalon joskus kokenut, multakin joskus vietiin Defan johto ja lisäpitkät autosta, mutta mä keksein nerokkaana ideana erittäin halvan, käytännössä ilmaisen varkaaneston
Tarvikkeet olivat seuraavat:
-Ammoniakkia esim kusessa on ammoniakkia. Joten kusi käy tämän korvikkeeksi.
-Tuoretta Koiranpaskaa
-Sekoitusastia ja sopiva sekoitustikku
-Kumihanskat
Vaihe 1.
Sekoita Ammoniakki ja Koiranpaskat sekoitusastiassa keskenään. Niin että sekoituksesta tulee suhteelisen paksua.
Varoitus! Tämä sekoitus haisee järkyttävän pahalle! Ja tämä saa helposti laatan lentämään, joten suosittelen tämän paskahomman tekemään hengityssuojaimet päällä.
Vaihe 2. Uita se lämmitysjohto defa tai calixi tässä paskasopassa, niin että johtoon jää varmasti koiranpaskaa kiinni ja että se haisee taatusti helvetin pahalta.
Näin nyt lämmitysjohtosi saa olla rauhassa, ja nyt kun varas yrittää viedä johtoa, se tahrii kädet siihen haisevaan paskaseen johtoon ja samalla toteaa että HYI HELVETTI! Yääääk! Ja samalla joutuu lähtemään käpälä mäkkeen käsipyykille. jättää varmasti johdon tyystin rauhaan.
Näin minä tein. Seuraavana aamuna oli parkkipaikan vieressä olevassa lumikasassa paskanjäljet, oli varmasti pitkäkyntinen epätoivoissaan yrittänyt pestä käsiään lumella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053141Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803