saa Ruotsissa kolmen vuoden huollot kaupan päälle. Vastaavaa tarjousta ei voi kuvitella
meillä.
Uuden BMW:n
12
1481
Vastaukset
- maksaa
kuitenkin niin vähän eli ei mitään merkitystä. Jos ajat noin 30 tkm/ vuosi huollot maksaa noin 500€ yhteensä. Ja kyllä niitä sai ainakin E46:seen jossain
vaiheessa kylkiäisinäkin.- minulle kelpaisi.
Turha vähätellä huollon hintoja.
- tapauksessa
minulle kelpaisi. kirjoitti:
Turha vähätellä huollon hintoja.
Ei kannata ostaa uutta Bemaria jos pitää tuollaisia rahoja miettiä.
- hopi hopi
Niin näyttäisi myös mm. Sveitsissä sisältyvän huollot uuden auton hintaan. BMW Suomi ei ilmeisesti pysty/halua neuvotella vastaavia etuja suomalaisille asiakkaille. Sama vaatimaton taso jatkuu myös köykäisillä BMW.FI - sivustoilla ja taitaapa BMW olla ainoa ns. premium-merkki Suomessa, joka ei julkaise asiakaslehteä. Mitähän lisäarvoa se premium tarkoittaa BMW:n tapauksessa?
- Tarmo
Mitä lisäarvoa uuden auton ostajalle tarjoaa jälkimarkkinoinin keino nimeltä asiakaslehti? Jos joku puolijulkkis kertoo ajavansa saman merkkisellä autolla maksetussa jutussa, niin kohentuuko siinä oma itsetunto?
- ei juorulehti
Tarmo kirjoitti:
Mitä lisäarvoa uuden auton ostajalle tarjoaa jälkimarkkinoinin keino nimeltä asiakaslehti? Jos joku puolijulkkis kertoo ajavansa saman merkkisellä autolla maksetussa jutussa, niin kohentuuko siinä oma itsetunto?
Yleensä asiakaslehti tarjoaa uutta tieto automerkin eri malleista ja tulevaisuuden visioita. Monesti myös lehdissä kerrotaan varuste-yms. paketeista. Tuskin mikään lehti keskittyy pelkästään julkkisten haastatteluihin.Esim. Mersulla on erittäin mielenkiintoinena julkaisu asiakkaille.
- ei ole
siitä, että kenellä on varaa enemmän vai
vähemmän, vaan miksi muiden EU -maiden kuluttajat
saavat parempia etuja. Maahantuojat täällä ovat
muita ahneempia.
- BMW Power
Tuossa oli juuri hiljan E46 kampanja mihin kuului 3 vuoden huollot kaupan päälle.
Mutta nykyään BMW markkinoi Suomessa erilaisia huolenpito sopimuksia ja ne vaikuttavat aika kalliilta.
Jenkeissäkin uuteen BMW autoon kuuluu 3 vuoden ilmaiset huollot ja pakettiin kuuluu jopa kaikkien kuluvien osien korvaus myös! - 7 vuoden
takuun.
- Bemmu
BMW ei ole Suomessa tarkoitettu persaukisille. Sellaisten ihmisten kenen pitää moisia asioita miettiä ei pidä ostaa uutta Bemaria. Pitää yrittää ymmärtää että joillakin on varaa vaikka itse olisitkin köyhä. Ymmärrän kyllä että vituttaa kun ei ole varaa uuteen Bemariin, on se sen verran hieno peli.
- Onnittelut
Logiikkasi mukaan muut eurooppalaiset bemaristit ovat persaukisia köyhiä. Ehkäpä teitä suomalaisia rikkaita vain kusetetaan linssiin.
- ei taida
Onnittelut kirjoitti:
Logiikkasi mukaan muut eurooppalaiset bemaristit ovat persaukisia köyhiä. Ehkäpä teitä suomalaisia rikkaita vain kusetetaan linssiin.
tuo logiikkapuoli oikein toimia. Tuon edellisen kirjoittaja logiikan mukaan muualla euroopassa vaan ei tarvitse olla niin rikas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18013608
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454940Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1543726Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402853Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201801Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525