Suorankaupan alennus

Fordimiäs

Millaisia alennuksia (%) olette saaneet (kolmosista, vitosista, kutosista), kun olette ostaneet käteis- ja suorallakaupalla ilman vaihdokkia.

4

1068

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mazda 6

      Sain suorallakaupalla -7% autosta, mutta lisävarusteista ei mitään alennusta.

    • tarjouksia

      Kun olen kysellyt tarjouksia uusista keskiluokan autoista, niin kaikki antaa n. 2000e alennuksen listahintaan: Opel Vectra, Mazda 6, Toyota Avensis.

    • Mazda_6

      Alennukset riippuvat ostopaikasta ja myyjästä. Joissain kaupoissa painotetaan ettei asiakkaille saa antaa alennuksia vaikka katteet sen kestäisivätkin. Talon tapa siis. Onhan alennus aina suoraan myyjän katteesta pois. Ne jotka lähtevät mukaan niin M6 hinnasta tippuu noin 2000 euroa suoraan. Sitten se tinkiminen vasta alkaa. Kokemuksieni mukaan 500-1500 euroa on mahdollista saada vielä pois jos myyjälle lupaa viinipullon jouluksi ja on valmis tilaamaan heti. Toinen puoli asiassa on palvelu. Huonoilla katteilla palvelu kärsii aina. Jos myyjä saa kaupasta normaalin katteen niin se yleensä näkyy hyvänä palveluna, marianne karkkeina ja yleisenä huolenpitona.

      • ...sitten saa? Eli voisko joku asioista tietävä mainita autoliikkeet/myyjät, joilta tuon 2000 euroa tai 5-7% saisi pois. Ei pelkästään mazda-myyjät, van kaikki laatuautoja (Mazda, Toyota, Honda) kaupittelevat. Itse asustelen Etelä-pohjanmaalla eli akselilla Vaasa-Tervajoki-Seinäjoki-Kauhava-Kurikka olis kiva tietää ne parhaimmat ostospaikat?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      199
      2094
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      134
      1168
    3. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1063
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      21
      815
    5. 58
      796
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      741
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      638
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      584
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      557
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      9
      532
    Aihe