Suorankaupan alennus

Fordimiäs

Millaisia alennuksia (%) olette saaneet (kolmosista, vitosista, kutosista), kun olette ostaneet käteis- ja suorallakaupalla ilman vaihdokkia.

4

1038

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mazda 6

      Sain suorallakaupalla -7% autosta, mutta lisävarusteista ei mitään alennusta.

    • tarjouksia

      Kun olen kysellyt tarjouksia uusista keskiluokan autoista, niin kaikki antaa n. 2000e alennuksen listahintaan: Opel Vectra, Mazda 6, Toyota Avensis.

    • Mazda_6

      Alennukset riippuvat ostopaikasta ja myyjästä. Joissain kaupoissa painotetaan ettei asiakkaille saa antaa alennuksia vaikka katteet sen kestäisivätkin. Talon tapa siis. Onhan alennus aina suoraan myyjän katteesta pois. Ne jotka lähtevät mukaan niin M6 hinnasta tippuu noin 2000 euroa suoraan. Sitten se tinkiminen vasta alkaa. Kokemuksieni mukaan 500-1500 euroa on mahdollista saada vielä pois jos myyjälle lupaa viinipullon jouluksi ja on valmis tilaamaan heti. Toinen puoli asiassa on palvelu. Huonoilla katteilla palvelu kärsii aina. Jos myyjä saa kaupasta normaalin katteen niin se yleensä näkyy hyvänä palveluna, marianne karkkeina ja yleisenä huolenpitona.

      • ...sitten saa? Eli voisko joku asioista tietävä mainita autoliikkeet/myyjät, joilta tuon 2000 euroa tai 5-7% saisi pois. Ei pelkästään mazda-myyjät, van kaikki laatuautoja (Mazda, Toyota, Honda) kaupittelevat. Itse asustelen Etelä-pohjanmaalla eli akselilla Vaasa-Tervajoki-Seinäjoki-Kauhava-Kurikka olis kiva tietää ne parhaimmat ostospaikat?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      51
      3326
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2782
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      141
      2573
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2291
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      355
      2014
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      151
      1634
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1485
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1308
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      35
      1258
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      24
      1164
    Aihe