Eikö vois laittaa erikseen jotakin testi palstaa. Menee hermot tällä palstalla kun aina on joku lehti sanonut sitä toinen tätä. Vähän muuta keskusteluja kun jotain testivoittoja!!
testit
jan
5874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
keksi muuta kuin valmiin asian josta voisipuhua ja halut kumminkin on osallistua. Muita vastaavia asioita on esim säätila yms jotka ihminen voi valmiina saada. On myös sellaisia jotka lukevat noita lehti kuin jonain kaikitietävänä opuksena ja he vilpittömästi myös uskovat että testin voittaja on paras auto. Joskus oikein naurattaa kun noita lukee ja vertaa millä perusteella jokin auto on toistaan parempi.
Antaahan nuo testit epäilevälle ja huonon itsetunnon omaavalle ihmiselle terapeuttista mielialan kohotusta.
Ei sen puoleen kyllä testi toisen alta on ihnan ok, niiden lukemisessa vaan pitää olla kontroli.
Testejä luen itse sen takia että niistä saa teknistä tietoa ja voi vertailla mukavasti eri tuotteita ilman että itse kävisi koe ajamassa kaikki autot, mutta mielenkiintoisimman valitsen itse tuijottamatta sitä monesko auto oli testissä. Ja sitten lähden tutustumaan siihen paikanpäälle.
Niin tiedät ainakin, että parempia vaihtoehtoja löytyy kun kyllästyt.
Hyvätä taas on vaikea vaihtaa parempaan.
noita ei ole vielä tähänpäivään mennessä sanan varsinaisessa merkityksessä tehty. Kaikissa on parantamisen varaa, ne kohdat vaan vaihtelee. Testi on vain pintaraapaisu autosta. 15 vuotta niin näkee millaisesta kulkineesta on kyse.
On toki asioita jotka testistä voi lukea melko luotettavasti, tekniset tiedot.
vaikkapa 60 tuhatta kilometriä? Kyllähän siinä tulee ilmi jo yhtä ja toista?
että nykyautot tuon 60tkm pitää kestää ilman vikoja, mutta kun mittarissa alkaa olla 250tkm niin sitten näkyy mitä tekoa auto on.