Oulussa Club Teatrialla olisi 18.2.2006 17 tunnin AC/DC häppeninki. Alkaa aamulla 9 ja siinähän sitten riittää kuunneltavaa. Vain TOSIfaneille. Halvat liput kyllä 25 ekee.
AC/DC marathon
5
2171
Vastaukset
- I said high
Viitsisitkö määritellä tosifanin?
- max
Kyllä ehkä pari tuntia kuuntelee, mutta kuka kestää tuota musiikkia 17 tuntia, sinäkö? Kuuntelen vain silloin tällöin tätä bändiä. Queenia voisin kuunnella koko päivän, joten sanotaan, että olen Queenin TOSIfani. En nyt jaksa enempää määritellä.
- I said high
max kirjoitti:
Kyllä ehkä pari tuntia kuuntelee, mutta kuka kestää tuota musiikkia 17 tuntia, sinäkö? Kuuntelen vain silloin tällöin tätä bändiä. Queenia voisin kuunnella koko päivän, joten sanotaan, että olen Queenin TOSIfani. En nyt jaksa enempää määritellä.
Homma selvä, en minäkään varmaan ihan 17 tuntia siellä jaksaisi seisoskella.
- Blues-Boy
Siis eihän kukaan siellä jaksa olla 17 tuntia putkeen, sehän on selvä. Mutta voisihan siellä käydä ja olla muutaman tunnin ajan.
- HayseedDixieBand
Tuolla teatrian eisiidiisii häppeningissä on muuten meleko kovia ukkoja aika monessa bändissä. Oon kuullu, että vain tätä varten on kasattu porukoita. On ainakin äijiä näistä: cowboys, alanko, sami saari, freukkarit, velcra... ja huhu kertoo, että ameriiikan ykkös acdc tribuuttiorkesterikin olis tulollaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 674331
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h684261Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112937Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv602810Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p212069Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.551992Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151679- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1101358- 1821286