hyvä bändi

Kuka muu suomalainen bändi kehtaa laittaa kaiken peliin ja olla ylpeitä siitä?

Teräsbetoni rulettaa ja sillä hyvä.

Idolsissa nähtiin miten huonosti voi lautaa hyvän biisin. Taivas lyö tylta ja kaverilla on kravatti kaulassa. Eihän siellä vissiin mitään uskonnollista herätystä ollut kukaan hakemassa?

Teräsbetonilla on asennette ja minä arvostan sitä.
61203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mielestäni yhtye on aivan naurettava. En pidä tälläisistä kaupallisista yhtyeistä lainkaan, jotka yrittävät esittää jotain... Pellemäistä touhua...

Yhden "hitin" bändi, joka sai mukavasti rahaa kun onnistui tekemään tälläisen kaupallisesti helposti myyvän kappaleen. (Taivas Lyö Tulta)

Teräsbetonilla asennetta? Pelleasenne sanon minä!
Aivan tuskaa kuulla jotain sellaista kuin Teräsbetonia, eihän sitä laulua kukaan kuuntele tosissaan? Toivottavasti ei kukaan...

Idolsia en ole seurannut, koska se on myös mielestäni aivan naurettava juttu, mutta ilmeisesti joku on siellä esittänyt tämän Teräsbetonin hitin...? Miten joku siellä kehtaa vetää sellaisen kappaleen tuolla satojen tuhansien ihmisten katsoessa TV:stä sitä?

Äänestä
  • Tartteeko musiikkia aina ottaa niin hemmetin vakavasti!? kysyn vaan... En minä ainakaan ota ja siks voinki kuunnella Teräsbetonia muiden bändien joukossa.

    Äänestä

  • ugalabugala kirjoitti:

    Tartteeko musiikkia aina ottaa niin hemmetin vakavasti!? kysyn vaan... En minä ainakaan ota ja siks voinki kuunnella Teräsbetonia muiden bändien joukossa.

    se nyt vaan on niin että mitä enemmän bändillä on kannattajia (mitä suositumpi bändi on sitä suurempi oppositiokin sillä on. tosin ei päde läheskään kaikkiin.

    Äänestä

mielestäni on ehdottomasti juuri tuo taivas lyö tulta mutta muuten en pahemmin sitä bändiä kuuntele.

Äänestä

Yritin kuunnella tätä bändiä, jos tämä on vitsi, niin Speedy ja Saku tekee sen 100000000000000000 kertaa paremmin Kummeleissa.

Jos taas ovat tosissaan niin... voi reppanoita :\

Äänestä

Moiiii....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rautakansleri kirjoitti:

Kuka muu suomalainen bändi kehtaa laittaa kaiken peliin ja olla ylpeitä siitä?

Teräsbetoni rulettaa ja sillä hyvä.

Idolsissa nähtiin miten huonosti voi lautaa hyvän biisin. Taivas lyö tylta ja kaverilla on kravatti kaulassa. Eihän siellä vissiin mitään uskonnollista herätystä ollut kukaan hakemassa?

Teräsbetonilla on asennette ja minä arvostan sitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu