Onko se oikein mikään yliopisto kun ei siellä ole montaakaan tiedekuntaa, sieltä valmistuneet kuulemma menevät suoraan kortistoon eivätkä edes tajua muuttaa muualle töitten perässä.
Jyväskylän Yliopisto = ala-aste
Lapsonen
4708
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä Jyväskylän yliopistossa on aivan riittävästi tiedekuntia, mistä valita. Koulutusmahdollisuudet ovat viimeisen 5 vuoden aikana monipuolistuneet entisestään. Yliopistosta valmistuneet työllistyvät aivan hyvin. Perehdy asioihin ja ota itse selvää, niin ei tarvitse elää ja kirjoitella "kuulemma" fiiliksellä.
Vai pääsikö kohdallasi käymään niin, että et tullut valituksi opiskelijaksi? Happamia, sanoi ... Semmoinen on yleistä, sillä Jyväskylän yliopisto on yksi suosituimmista yliopistoista Suomessa.
Hakijat kun on sieltä heikommasta päästä.
Työvoimatoimisto muuten ainakin valistaa että on työttömistä suurin osa näitä yliopiston maistereita tässä kaupungissa.
Eipä noita sun juttuja kannata enempää kommentoida. Pysy pimeydessäsi !
Outoja aloja joista ei töitä löydy.
Fiksumpaa olisi keskittyä aloihin joissa on töitä ja hyvät tulot, eikä humpuukinäennäistieteeseen jossa tulokset tulee erinäisten tajuntaa sekoittavien (tai käyttäjien mielestä laajentavien) aineitten käytön myötä.
Esimerkiksi psykologian laitos kiduttaa eläimiä oppiakseen kiduttamaan ihmisiä.
Pienten eläinten käyttö koe-eläiminä muka antaa tietoa ihmisten käyttäytymisestä.
Annetaan sähköshokki ja katsotaan joko sanoo mitä käskettiin sanoa "wuf" eli "au".