Haiseva lampaantalja

Onko kenelläkään tiedossa keinoa, jolla poistaa karsea lampaanhaju taljasta?? Jokin hajunpoistajaspray ehkä? Ostin taljan Riikasta ja myyjä väitti ongelman poistuvan jollain sprayllä. En vaan tiedä mitä siihen uskaltaa suihkia.
2511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vanhasta niksikirjasta neuvo jota voisit kokeilla, se on karvan puhdistukseen en tiedä hajuhaittaan, mutta ei varmaankaan ole haitaksi.

Karva voidaan puhdistaa seoksella jossa on yhtä paljon ruis- ja perunajauhoa.

Äänestä

Meillä lähti viikon tuuletuksella parvekkeella. Eli tuuleta hyvin ja pitkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bäää kirjoitti:

Onko kenelläkään tiedossa keinoa, jolla poistaa karsea lampaanhaju taljasta?? Jokin hajunpoistajaspray ehkä? Ostin taljan Riikasta ja myyjä väitti ongelman poistuvan jollain sprayllä. En vaan tiedä mitä siihen uskaltaa suihkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu