Uudelleenkäynnistys?

Vóisiko joku kertoa enemmän tästä.. Minkälaisissa tapauksissa menkat voi käynnistää uudelleen? edellyttääkö lääkärillä/gynegologilla käynnin?

Itselläni on menkat ollu poissa n. 5 kk.
2292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

itsellä menkat oli pois reilu 3kk. kävin lääkärissä ja antoi mulle keltarauhashormonireseptin. Ei kannata odotella turhan kauaa....

Äänestä

Juu Gyneltä saa reseptin keltarauhashormooneihin ja niillä saa käynnistettyä menkat yleensä aika hyvin! Mulla oli menkat vuoden pois kun lopetin pillereitten syönnin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muru-- kirjoitti:

Vóisiko joku kertoa enemmän tästä.. Minkälaisissa tapauksissa menkat voi käynnistää uudelleen? edellyttääkö lääkärillä/gynegologilla käynnin?

Itselläni on menkat ollu poissa n. 5 kk.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu