Kun lukee foorumeita tuntuu että nimenomaan kovalevylliset boxit ovat oikeita murheenpesiä.Tavallisia perusboxeja ei niinkään kritisoida.
Johtopäätös:en(ehkä) osta tallentavaa vielä.
Johtopäätös:en(ehkä) osta tallentavaa vielä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
On totta, että boksi jossa on kaksi viritintä ja kovalevy on HUOMATTAVASTI monimutkaisempi kuin yksinkertainen perusboksi. Kaikki mahdolliset virheet ja toimintapuutteet tulevat myös helposti esille, koska ne näkyvät tallenteista, tai talleteiden puuttumisesta. Itse olen 8 kuukautta käyttänyt Topfieldin 5100 vempelettä, ilman mitään ihmeellisempiä ongelmia. Ehdottomasti paras viihde-elektroniikka ostos ikinä, enkä luopuisi mistään hinnasta. Mutta etten olisi mielipiteineni yksin, tässä kyselyn tuloksia dvdplazan (erittäin kriittisiltä pilkunviilaajilta, kuten itsekin olen). Mielipiteitä annettu jo yli 100kpl:
Liikaa merkittäviä ongelmia, vältä hankkimista ehdottomasti! 0 0%
Merkittäviä ongelmia, suositteleminen kyseenalaista 2 1.83%
Hyviä ja huonoja ominaisuuksia, en osaa sanoa suosittelisinko 7 6.42%
Vähäisiä ongelmia, suositeltava laite kuitenkin 64 58.72%
Ei mitään ongelmia käytännössä, suosittelen ehdottomasti! 36 33.03%
(http://www.dvdplaza.fi/forums/showthread.php?t=44197)
kun boxin kovalevy sanoon sopimuksen irti alkaa vaikeudet.
Tietsikkaan on helppo vaihtaa kovalevy, mutta miten on boxin kanssa, voiko itse vaihtaa?
Tuskin liitännät ovat samanlaiset kuin peeceessä?
Käykö boxiin joku edullinen Seagaten Barracuda?
Kyllä tuo kovalevyn vaihto pääsääntöisesti onnistuu ja ihan standardi ide-liitin noissa boxeissa on. Ainoa rajoitus on oikeastaan kovalevyn koko eli joku boxi ei tunnista kuin max. 128GB levyn.
ei kannata vielä, laitteet paranee ja halpenee ennenkuin analogiset lähetykset loppuu...ehtii meneen muuten vielä rikki ennen sitä.