Jos siis vaikka sanomalehdestä valitsee että ''Etsi oma kämppä'' niin painan siitä. Sen jälkeen valitsen että ketkä muuttaa. Mutta sitten se vain näyttää että: ''Sinun täytyy mennä naapurustoon ja laittaa perhe perhevarastoon'' Tai jotain tuon tapaista. Haluaisin vain yhden henkilön muuttamaan toiseen asuntoon. Miten?
Neuvoja Kaipaillen Ja Hyvää Joulua Toivottaen: Saippuagubbla =)
Muuttamisesta vaan..
4
323
Vastaukset
- SarQQi
Tuo kyseinen ilmoitus tulee jos haluat muuttaa koko perheen pois tontilta. Mutta jos haluat muuttaa esim. 1 simin kolmen simin perustamasta perheestä, pitää käyttää sanomalehteä tai tietokonetta. Ehkä kyseessä on bugi. Toivottavasti auttaa =)
- on tässä
yrität muuttaa perhettä jossa on vain yksi sim, silloinhan samalla yrität muuttaa "koko perheen"
ja silloin sun on joko laitettava sim naapurinäkymässä perhevarastoon,
tai jos sulla on lisäosat,
niin asuttaa joku ihan toinen sim naapurustonäkymässä oman simisi kämppikseksi, ja sitten muuttaa se simi pois tontilta jonka alunperin halusitkin.
-ellu-
- Sims
Jos haluat, että vain yksi simi muuttaa monen simin taloudesta pois, jätät vain yksinkertaisesti valitsematta muita simejä. Jos taas taloudessa asuu vain yksi simi niin silloin etenet edellä annettujen ohjeiden mukaisesti.
- melliex
yhden simin muuttavan perheestäsi? Onko perheessäsi muita simejä? Jos ei ole, sinun pitää mennä naapurustoon ja siirtää perheesi perhevalikkoon, missä näkyy myös muita valmisperheitä. :) Sieltä sitten valitset Perheesi ja muutat haluamallesi tontille. -Sama juttu jos haluaisit muuttaa koko perheen :)
Mutta jos perheessäsi on enemmän simejä, niin tee näin:
1. Etsi simillä, jolla haluat muuttaa sanomalehti tai tietokone ja valitse kohta "Etsi oma kämppä"
2. Nyt kuvaruudelle tulee taulukko josta voit valita ketkä simeistäsi haluat muuttamaan myös. Älä valitse ketään, toisin sanoen älä tee mitään, paina vain "ok" painiketta, jos siis halusit vain yhden simin muuttavan.
3. Tämän jälkeen simisi menee vilkuttamaan muille perheenjäsenille. (Ainakin jos on hyvät perhesuhteet)
4. Sitten en muista tarkasti, että soittiko se simi puhelimella sen muuttoauton, vai tuliko se muuttoauto itsestään :) Kumminkaan, et voi enään laittaa muuttavalle simillesi toimintoja tai ainakaan hän ei tee niitä.
5. Kun muuttoauto tulee niin simisi menee siihen itsestään ja häipyy koko perheestä. Sinun ei edelleenkään tarvitse tehdä mitään :)
6. Mene nyt naapurustoon ja katso sieltä ne valmisperheet ja valitse haluamasi perhe sieltä ja muuta hänet haluamallesi tontille. :)
Ei sen kummempaa, jos ei onnistu niin kyseessä jokin bugi kait.. :/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331910- 69834
Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28787Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?258717Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64698Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132669- 10653
- 26633
- 77633
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200626