Arvoitus

Mitä ladamies sano kun lada hajos ja tielle jätti? Ei mitään, se on jo tottunut kaikkeen.
5315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

toi on muuten hyvin hyvin harvinaista,että lada tiellejättää.saaati sitten hajoaa.toista se on esim pösön laita.

Äänestä
  • Ladat ja vanhat VW golf:t kirjovat Kaakkois-Suomessa eniten tien varsia, jos vielä Corollat otetaan mukaan on 3/4 osa tien varteen jääneistä
    mukana.

    Äänestä

Jos lada olisi auto, niin mikä auto se olisi?

Äänestä
  • Autona lada on lähinnä Intialaista Hindustania, joka saattaa olla maailman huonoin edelleen valmistettava auto. Mutta lada ei ole edes auto.

    Äänestä

  • Eihän lada voi olla auto.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Igor kirjoitti:

Mitä ladamies sano kun lada hajos ja tielle jätti? Ei mitään, se on jo tottunut kaikkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu