Nukkumaijatar...

n30v.

Olen pariin otteeseen n. kuukauden sisällä nähnyt unta miehestä, joka asuu pitkän välimatkan päässä. Minulla on tunteita häntä kohtaan, hänelläkin varmasti jotain tunteita, mutta sanoi minulle viimeksi, ettei pysty sitoutumaan. Olemme silti olleet yhteydessä.

Molemmilla kerroilla unet ovat tuntuneet todella aidoilta, ja niissä molemmissa olen yrittänyt etsiä miestä esim. hänen työpaikaltaan. Ensimmäisessä unessa lähdin häntä tapaamaan, mutta en löytänytkään häntä, vain hänen ystävänsä, ja aina kun luulin hänet löytäneeni, hän olikin joku toinen (nostin esim. peiton sängyn päältä, olin varma että peiton alla on hän, muttei ollut). Viime öisessä unessa olin hänen työpaikallaan, en millään meinannut häntä löytää, menin rappusia ylös ja alas (ravintolarakennus), mutta sitten kun hänet vihdoin löysin, (hän näytti kyllä kasvoista erilaiselta, mutta oli hän kuitenkin), hän selkeästi oli iloinen nähdessään minut. Halasimme ja suutelimme, ja hän sanoi minulle, että on ylpeä minusta, kun lähdin häntä etsimään. Kysyin häneltä sitten, että koska näemme seuraavan kerran, mutta hän vain "perääntyi", nyökkäili muttei sanonut selkeää vastausta. Hänen työkaverinsa näki hämmentyneen ilmeeni, (kun en tiennyt haluaako mies nähdä vai ei) ja sanoi että mies tarkoitti tuolla "kyllä".

Mitä nämä unet mahtavat sanoa?

Kiitos jos voit vastata :)

1

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nukkumaijatar

      Uni korostaa juuri sitä, että mies ei haluaisi sitoutua, on siis ulottumattomissasi. Siksi et unessakaan häntä meinaa löytää ja jos löydätkin, hän ei anna kunnon vastausta tapaaamisen suhteen. Työkaveri joka sanoi, että tarkoitti kyllä, kuvaa omaa toivettasi vastauksen suhteen. Toisaalta unessa on sinulle kehoitus olla itsestäsi ylpeä vaikka et miestä itsellesi saisikaan, rakastamaan itseäsi, oma arvosi ei ole tästä miehestä kiinni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1910
    2. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      834
    3. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      787
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      258
      717
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      698
    6. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      669
    7. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      653
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      633
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      633
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      626
    Aihe