Virolaiset kävivät turistimatkalla

mutta taisi matkakassa loppua kesken ja sitä piti hieman täydentää.
Vaikka suomalaiset kännissä törttöilevät Tallinan yössä, enpä ole kuullut mitään vastaavia tekoja suomalaisten puolelta.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa.htm
91334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Minusta tuo muistuttaa työmatkaa.

Äänestä
  • pitäähän aina jotain tuliaisia tuoda !

    Äänestä

  • tax freestä kirjoitti:

    pitäähän aina jotain tuliaisia tuoda !

    Kun kukaan suomalaisista ei osannut viroa, niin eihän miehet tienneet että niistä helyistä pitää jotain muka maksaakin!

    Äänestä


  • eivät olleet varsinaisesti syntyperäisiä suomalaisia vaan irakilaisia, jotka olivat tulossa äänestämästä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helsingissä, kirjoitti:

mutta taisi matkakassa loppua kesken ja sitä piti hieman täydentää.
Vaikka suomalaiset kännissä törttöilevät Tallinan yössä, enpä ole kuullut mitään vastaavia tekoja suomalaisten puolelta.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu