valtuuksia. Esim. venäläiset eivät ole niin tyhmiä kuin luullaan. He ostavat vientituelttuja ja suomalaisten kalliisti maksamia bulk-tuotteita meiltä pilkkahintaan. Maajussit ja Härmälä ovat vuosia vetäneet Suomen kansaa, veronmaksajia, törkeästi ylähuulesta.
Tony Blair on asian mies
Blairille lisää
2309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
nykymeningille. EU:n alussa puhuttiin tukipolitiikan osalta siirtymäajasta. Sen olis jo aika loppua. Mikään ei ole tullut meille niin kalliiksi kuin keinotekoisen järjestelmän ylläpitäminen ja tukikeinottelu.
tv. toppi
onneks Vieremällä teollisuus tarvitsee maataloudesta vapautuvaa työvoimaa.
Vieremän elinkeinorakenne on 12 vuodessa mennyt uuteen uskoon. Vuonna 1993 maataloudessa oli yli 700 työpaikkaa ja teollisuudessa vajaat 200. Tänä päivänä maataloudessa on vähän yli 400 työpaikkaa ja teollisuudessa noin 500. Ja ensi vuoden loppuun mennessä teollisuudessa on jo noin 600 työpaikkaa Vieremällä.