Mondeon mittaristo oikuttaa

Oma foorti oikuttaa kunnolla ensin palaa turvatyynyn valo vilkkuen ja sitte polttoaine valo välillä ei toimi nopeus mittari välillä taas toimii vaan nytte lakkas palamasta häiriö valot mut nopeusmittari lakkas näyttämästä mitään
onko tossa mallissa vm 97 jo sähkönen nopeusmittaus?
3833
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näissä Toyon vehkeissä tuntuu löytyvän veikeitä vikakombinaatioita.

Äänestä
  • foordi liekö maanantai kappale

    Äänestä

On sähkönen nopeusversio 97 eteenpäin. Mulla myös välillä toimi välillä ei.. siis nopeus ja bensamittari. Mittariston paneelit vaan auki ja siellä on jonkun sortin virtapiirikampoja. Niihin kertyy pölyä jolloin virrat ei kulje. Ne täytyy puhistaa. Turvatyynyn valon vilkkuminen johtuu penkin alla olevista johdoista, joku voi olla hankautunut poikki tai liittimet ei ole kunnolla paikallaan.. t. Amatööri

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TuuTikki kirjoitti:

Oma foorti oikuttaa kunnolla ensin palaa turvatyynyn valo vilkkuen ja sitte polttoaine valo välillä ei toimi nopeus mittari välillä taas toimii vaan nytte lakkas palamasta häiriö valot mut nopeusmittari lakkas näyttämästä mitään
onko tossa mallissa vm 97 jo sähkönen nopeusmittaus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu