Yliopiston asennus

Elikkäs, kun nyt yritän asentaa Yliopistoa, tulee kehotus tekemään varmuuskopiot pelitallennuksista. Miten tämä tehdään?
4361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Yliopiston Read me tiedostossa lukee näin:



VARMUUSKOPIOIDEN TEKEMINEN
-------------------------
Tämä tuote luo pelitallennukset eri muodossa kuin aiemmat tuotteet. Jos siis poistat uuden lisäosan, myös kaikki sen pelitallennukset poistetaan, koska niitä ei voi käyttää aiemmissa versioissa, mukaan lukien The Sims 2 -peruspeli.
On suositeltavaa, että teet pelitallennuksista varmuuskopiot ennen kuin asennat The Sims 2 Yliopisto -lisäosan, jos aiot palata käyttämään aiempia The Sims 2 -versioita.
Kun olet tehnyt pelitallennuksista varmuuskopiot, voit pelata peliä The Sims 2 vanhaan tapaan.

Näin teet varmuuskopion:

1) Etsi tietokoneeltasi pelitallennukset. Oletusasetuksena on, että The Sims 2 -pelitallennukset ovat kansiossa C:\Documents and Settings\käyttäjänimi\Omat tiedostot\EA GAMES tai C:\Documents and Settings\All Users\Tiedostot\EA GAMES\The Sims 2. Muiden käyttäjien pelitallennukset ovat kunkin käyttäjän omassa kansiossa. Ei ole syytä huolestua, vaikka The Sims 2 -pelin All Users -kansio olisi tyhjä. Voi olla, ettei sitä ole käytetty juuri kyseisiin The Sims 2 -lisäosiin.

2) Kopioi tiedostot ja kansiot ja liitä ne johonkin turvalliseen paikkaan tietokoneellesi. Tiedostoja on niin paljon, että ne kannattaa pakata pienemmiksi pakkausohjelmalla tai polttaa ne CD-levylle.

3) Jos poistat The Sims 2 Yliopisto -lisäosan asennuksen ja haluat pelata aiempia Sims 2 -pelejä, kuten The Sims 2 -peruspeliä, liitä varmuuskopiot takaisin samaan paikkaan, josta ne alun perin kopioit.

Äänestä
  • kestääks siinä yli tunti ku se pakkaa?

    Äänestä

  • mä kopioin ne sieltä ja siinä meni vaan puol minuuttia. pitääkö ne vaan siirtää sieltä, vai kopioida niin et kummassakin paikassa on sama kansio?

    Äänestä

anna mennä vaan ilman mitään varmuuskopioita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


,,, kirjoitti:

Elikkäs, kun nyt yritän asentaa Yliopistoa, tulee kehotus tekemään varmuuskopiot pelitallennuksista. Miten tämä tehdään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu