Juuri kymppäuutisia tässä katson ja kauhukseni huomasin, että Matti Nykänen, joka taas vaihteeksi tuomitaan pahoinpitelyistä, suorastaan nauttii saamastaan julkisuudesta. Okei, ei tässä mitään uutta. Mutta se, että hän jopa vähän hymyili oikeudessa, sai minut voimaan pahoin. Hän siis minun logiikkani mukaan janoaa julkisuutta hinnalla millä hyvänsä. Koska hän ylittää rajan ja vie ihmishengen päästäkseen otsikoihin? Logiikkani ei ehkä ole pettämätön, mutta jokin roti Nykäsen toimintaan on saatava. Kommentteja? Vaikka iltapäivä- ja juorulehdet Matista kovasti hyötyvätkin, ei hänellä pidä olla oikeutta mellastaa miten huvittaa!
Nykäsellä
on päässä vikaa
81236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei kiinnosta Nykäsen toilailut. Annetan viranomaisten hoitaa homat.
Ei lehden lööpissä tarvitse olla kuin sana Nykänen niin lehti jää minulta telineeseen. Suosittelen samaa.
Ei olisi pitänyt kirjoittaa tätäkään.
Oli Matti mitä oli niin ei se ainakaan istu paperipussi päässä kun jotkut joita näytetään.
Matti oli aikoinaan maailman paras makihyppääjä, ei taida vieläkään olla ohittanuttta.
villi elämä viina ja olalle taputtajat on ne suurin syy tekoihinsa.
kun tyhjäpää-mervukka ei syytä mistään, tukee vaan!
kummatkin kun ovat ryypänneet aivosolunsa.
En nähnyt kyseistä uutista kyllä.
Mitähän lie sitten hymyillyt.
Ainakin tämän miehen lausahdukset eivät kovin suuresta äo:sta kerro.
Kaikki varmaan ne tuntenevat: "en suosittele antabusta kenellekään, ryypätessä tulee aivan kamala olo"
"jokainen tsäänssi on mahdollisuus"
"hypätessä tuli sellainen bon voyage -tunne ihan kuin olisin tehnyt tämän joskus ennenkin"
Julkisuudenkipeä tämä on mies on.
Jo silloin hävetti niin, kun hän loi strippariuraansa Järvenpään Casinossa...
Matti on reppana. Eiköhän vielä heilahda häkkiä 10 vuotta tai sitten tapahdu jokin suurkatastrofi.
Ura alkoi loisteliaasti, mutta nyt hän vähintäänkin kylvää kyseenalaista mainetta itsestään.
Koko kansan on täytynyt saada tarpeekseen jo tässä vaiheessa. Kyllä Matti on ylittänyt jo tietyn rajan, minkä jälkeen pitäisi hälytyskellojen soida jokaisella!
Mutta eiköhän lähiöiden Rapet ja Ritut pidä kenties kaltaisenaan...
Tyypillinen juoppohullu...sillä erotuksella että on julkisuudenkipeä ja jotenkin jäänyt roikkumaan myös julkisuuteen.
Onneksi ei tarvi lukea enää siitä sentään enää lööppejä!
Seiskan toimittaja Kai Merilä "luottotoimittaja" käyttää Nykästä 6-0 hyväkseen. Julkaisee siitä ivallisia juttuja. Ällöö. Ja on muka sen kaveri. Haloooooo. Rahan takia tekee näköjään mitä vaan. Joku raja. Jätä Matti rauhaan. Ei ketään enää kiinnosta:((((((
kymppiuutisessa oli vanhaa. Kuvan päivämäärä kyllä näytettiin. Asia tulee oikeuteen helmikuussa.Mitenkähän olisi jos kaikkien vaimonsa tai miehensä pahoinpitelijät, rattijuopot sun muut näytettäisiin vaikka illalla television paikallisuutisissa nimen kera. Olisi varmaan hurjat katsojaluvut.
Naurakoon siellä sitten telkien takana. Harmi että Nykänen on vähän kuin Suomen Michael Jackson tai OJ Simpson. Linnaan olisi kuulunut lusimaan jo vuosia sitten. Toivottavasti pääsee sinne pian takaisin. Liikaa on annettu mahdollisuuksia idiootille joka mokaa kerta toisensa jälkeen. Vankilassa on Matin paikka, eikä tule ikävä. Toivottavasti saa kakkua mahdollisimman paljon, 10 vuotta olisi hyvä. Sen verran on tämä känninen idiootti vaaraksi ympäristölleen. Vaaralliset ihmiset on parasta pitää poissa uhkaamasta tavallisten ihmisten turvallisuutta.
Matti kuuluu vapauteen baarin jakkaralle!