Mä oon 16 vuotias poika. On aika paljo ylipainonen ja mulla on aknee tosi paljo... En ehk oo mikää unelmajätkä... Mua haukutaan koulussa siaksi ja norsuksi ja vaikka miksi kömpelöksi luuseriksi... Meidän koulus on sellanen 14-15 vuotias tyttö johon mä oon rakastunu. Se tyttö vaan nauraa mulle pilkallisesti ku sanon sille, että se on kaunis ja mukava ja kaikkee sellasta. Kerran kehuin sen uutta nahkatakkii nii se vaa katto mua sillee inhottavasti... kerran ku me sit oltiin kahestaa sellasel kapeel käytäväl, oltiin niiku kauemapana muita. sit se tyttö pysähtys laittaa kai lahkeitaan jotenki apremmin tai jotai, en tiedä... mä sit otin sitä tyttöö hellästi hiuksiin kii ja sanoin, että ihana pitkä tukka. sillä työllä on perseeseen asti tukka. se tyttö kiljas että "saatana! sika lääppii mua! hyi helvetti!!" mä säikähin ja päästin irti siitä tytöstä. siihen sit juoksi pari sen tytön poikakaverii. ne alko heti siinä uhitteleen mulle ja vittuili ihan hirveesti ja kerto kaikille kuinka mä lääpin sitä tyttöö ja muuta inhottavaa... sit se toinen sano että jos mä en jätä sitä tyttöö rauhaan nii mulle käy huonosti... mut eihä täs huonommin voi enää käydä ku mulla ei oo siihen tyttöön enää mahiksii... :'( ja ku mä kuitenki niin rakastan sitä tyttöö, oon sanonu sen sille. se sano, että en mä sitä rakasta ja mä sanoin, että rakastan. se tyttö sanoo aina etten mä sitä rakasta ja ihan varmasti kyllä rakastan!!! mitä mä teen??!!
Miksi tää menee näin??
rumapoikajo16vuotta
8620
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tyttö haukkuu sinua, nauraa sinulle... Kuka haluaa sellaisen seurustelukumppanikseen? Tyttö ei ole sinun arvoisesi.
On todella hienoa, että olet uskaltanut kertoa tytölle tunteistasi, vaikka monetkin ovat saattaneet viedä itseluottamuksesi maahan. Olet myös nuori vielä. Monet pojat saattavat olla vielä ujoja tyttöjen suhteen sinun iässäsi. Tyttö on vielä nuorempi kuin sinä ja kertomuksistasi ja hänen sanomisistaan päätellen hän ei ole vielä kovinkaan kypsä poikien suhteen. Kun on kypsä seurusteluun, osaa kunnioittaa toisen tunteita ja osaa antaa pakit mahdollisimman vähän satuttaen.
Sinuna antaisin tytön vain olla ja keskittyisin omiin mukaviin juttuihin. Ehkä pian jo löydät tytön joka taas miellyttää silmää. Älä silloin kuitenkaan mieti, miten tämä epäkypsä ilkeä tyttö on sinua kohdellut. Kaikki tytöt eivät ole samanlaisia. Hänen unohtaminen voi olla vaikeaa, mutta ajattele asiaa siltä kantilta, että joku sinusta välittävä viehättävä tyttö voi jäädä sivu suun, jos jäät vain haikailemaan saavuttamattoman perään. Tsemppistä sulle! :)
Löydät kyllä paremman.
on niin ihmeellistä miten silti pystyy rakastaa vaikka toinen käyttäytyy kuin eläin. ansaitset paljon paremman. ei rakkaus katso ulkonäköä millään lailla. kannattee unohtaa se likka ja käyttäytyä niinkuin se olisi ilmaa.ei hän ansaitse sun huomiota. paska akka.
Laihduta. Sydäninfarkti on ikävä tapa kuolla.
jos se tyttö kokee sen sun käytöksen ahisteluna vaikka? ei sen tarvii susta tykätä, et sä voi pakottaa... mitä meet lääppimään sitä tyttöparkaa... ja laihduta vähäsen. on olemassa lääkkeitä akneen. mee vaan lääkäriin ja sieltä saat jonku lääkekuurin. ja sun pitää ruveta liikkumaan ja laihuttamaan. jätät ne namit sinne kauppaan vaan. ja se tyttö on oikeessa, et sä sitä rakasta. oot vaan ihastunu. rakkaus ja ihastuminen on erit asiat. tyttö tarkotti sitä, että sä et siksi rakasta ku et tunne sitä ja silleen. seurustelun alkuvaiheessakaan ei rakasteta, sillon tykätään. ja sen jälkeen ehkä rakastetaan. mut rakastaminen ja rakastelu ja rakastuminen on eri asioita kaikki :) koita pärjätä, mä meen nukkuun ny. öitä :)
...edelliseen kommenttiin. Kuulehan, jätä se kaunotar rauhaan, ja hanki vaikkapa sebamediä akneesi. :) Ja kunhan vaan lenkkeilet jka jätät suklaat yms. pois, niin kyllä sä siitä laihdut.
Vaikutat todella fiksulta kaverilta.
Mitä pitäisit jos joku 200-kiloinen
45-vee persnaamainen ämmä tulis repii
sua hiuksista ja kehuu miten hyvältä
näytät ?
Toisekseen, ei sulla ikinä mahiksia
siihen tyttöön ollutkaan. Itse valitsit
asemasi, "läski luuseri". Susta varmaan
tulee joko spurku, raiskaaja tai pedofiili,
kaikki merkit viittaavat siihen. Mitä
tänne tulet itkemään kun meet, todellakin,
lääppimään ihmisiä. Ja olet joidenkin 15-vee
"teinipahiksien" tossun alla ? Säälittävää.
Rakastat varmasti henkilöä, jota et tunne.
Mitä teet ? Heräät takaisin valvetilaan,
jossa ymmärrät, että joka pelissä et voi
voittaa, ja ainoa joka siihen voi vaikuttaa
missä pelissä voitat, olet sinä itse.
niinpä, yhdyn tähän^^
Miten VOIT rakastaa jotain sellasta, joka haukkuu sua siaks??
Ja muutenki, tyttö kuulosti ihan älyttömän tyhjäaivoselta teiniltä.