onko tääl paljon tampereen koirapuiston kävijöitä? missä koirapuistossa käytte treellä? entä onkos tietoa tästä uudesta puistosta,missä se sijaitsee?
tampereen koirapuistot
11
3710
Vastaukset
- heippa
Oon pari kertaa käynyt Vehmaisten lähistöllä koirapuistossa. :) Kun on lähellä meitä, asutaan nimittäin Nattarissa. En oo kuullu uudesta puistosta, oiskohan netissä mitään?
- minä
Vehmaisissa. Asutaan Linnainmaalla niin se on lähin. Siellä ei tunnu olevan juuri koskaan ketään. Millainen koiruli sulla 'heippa' on?! :)
Uusi puisto on tullut jonnekin Raholaan. En tiedä onko avattu vielä... - heippa
minä kirjoitti:
Vehmaisissa. Asutaan Linnainmaalla niin se on lähin. Siellä ei tunnu olevan juuri koskaan ketään. Millainen koiruli sulla 'heippa' on?! :)
Uusi puisto on tullut jonnekin Raholaan. En tiedä onko avattu vielä...Mulla on kleinspitz ja nyt vähän aikaa sitten tullut seropipentu. Entä itellä? :)
- krb
oon kans kuullu huhun, että ois uus koirapuisto ja ihan kun joku ois sanonu että raholassa. Sitä ainakin toivon, koska sillon meilläkin olis mahdollisuus sitä käyttää. Vielä kun ei olla puistoihin päästy ku lähellä epilässä ei ole ja autoakaan ei omisteta.
- puistoilija
Raholan koirapuisto meinaan. Ollut avattuna jo jonkin aikaa.
- 2koiraa
Jos koulutat koirasi pennusta asti, Sinulla on koirapuistoa kaikkialla.
Minulla on ollut koiria 30 vuotta ja en koskaan ole pitänyt niitä pentuna kiinni kuin sen matkan, mikä ollaan kävelty puistoon tai metsään. Ihan pienestä pennusta olen opettanut ne tulemaan sisällä jo luokse kutsusta tai seuraamaan. Ollaan myöskin käveltyä Tampereen Hämeenkatua eestaas ja oltu koirakoulussa. Kaikkeen on totuttu.
Koirista tulee tottelevaisia ja me ulkoilemme missä tahansa vapaana. Jos pitää seurata sivulla, niin seurataan. Jos sanotaan "vapaa" saa juosta vapaana. Kun kutsutaan, tullaan luokse. Antakaa koirallenne mahdollisuus. Eikä ole rotusidonnainen. Kaikkea on - terrieristä noutajajaan. Nyt on kaksi paimenkoiraa, jotka ovat tosi helppoja tässä asiassa. - juupa juu
2koiraa kirjoitti:
Jos koulutat koirasi pennusta asti, Sinulla on koirapuistoa kaikkialla.
Minulla on ollut koiria 30 vuotta ja en koskaan ole pitänyt niitä pentuna kiinni kuin sen matkan, mikä ollaan kävelty puistoon tai metsään. Ihan pienestä pennusta olen opettanut ne tulemaan sisällä jo luokse kutsusta tai seuraamaan. Ollaan myöskin käveltyä Tampereen Hämeenkatua eestaas ja oltu koirakoulussa. Kaikkeen on totuttu.
Koirista tulee tottelevaisia ja me ulkoilemme missä tahansa vapaana. Jos pitää seurata sivulla, niin seurataan. Jos sanotaan "vapaa" saa juosta vapaana. Kun kutsutaan, tullaan luokse. Antakaa koirallenne mahdollisuus. Eikä ole rotusidonnainen. Kaikkea on - terrieristä noutajajaan. Nyt on kaksi paimenkoiraa, jotka ovat tosi helppoja tässä asiassa.Jatka samaan malliin, mutta älä luule olevasi ainut joka voi kulkea koirat vapaana, me pystymme kulkemaan aivan missä vain, myös helsingin keskustassa ruuhka-aikana, se on hiukan eriasia kuin hämeenkatu, jossain tampereella.
Koskaan ei ole ollut edes kaupan edessä kiinne koirat, eivät reagoi mitenkään ohi kulkeviin ihmisiin tai koiriin.
Kannattaa hiukan laskea nenua, ettei tule hukkumiskuolema, kun vesisateet alkavat.... - kulkuri
puistoilija kirjoitti:
Raholan koirapuisto meinaan. Ollut avattuna jo jonkin aikaa.
MIssäs se tarkalleen sijaitsee??
- kalamariini
Onkiniemessä ja Lielahdessa on länsipuolen lähimmät koirapuistot. Onkiniemessä ollaan käyty, mutta sen huonoihin puoliin on luettava valottomuus ja hirmuinen tuuli, kun on ihan Näsijärven rannassa. Muuten Onkiniemi on ihan mainio, maasto vaihteleva ja riittävän iso kunnon spurtteihin. Jos tulee kauempaa plussaksi laskettakoon myös se, että autolla pääsee ihan viereen.
Lielahden koirapuisto on vain pienehkö aitaus, jonka aidan alla on liian iso rako, sieltä on helppo karata. Myöskin kulku sinne on älytön, aivan omakotitalojen pihan vierestä, joka varmasti herättää närää asukkaissa kun pojat tuppaavat merkkaamaan portinpielet.
Raholan koirapuistosta on kuultu, en vain tiedä missä se tarkkaan ottaen sijaitsee, voisi tietysti katsoa kartasta. - ???
mitä mieltä olette ratinankoirapuistosta? ainakin se ovi on aina rikki...muuten mielestäni on on hyvä kun koirilla on tilaa juosta.
- rew
Raholan koirapuisto sijaitsee jätevesilaitoksen takana..moottoritien reunalla. itselle on ainakin vielä epäselvää kuinka sinne pääsee..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063230Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391620Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921389
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1581259Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121188Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231019Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.47829