mikä kasvi?

hmm hmm hmm

Mikä on suomeksi tämä kasvi? "Cabomba Caroliniana"? Ostin enkä muistanut ottaa suomenkielistä nimeä ylös :D

4

565

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vinkittäjä

      on olemassa hyviä hakukoneita, esim. google...

      • patu

        karkeaviuhkalehti,eli karkealehtinen kabomba, elikkäs karolinianviuhkalehti


      • kiitoksia
        patu kirjoitti:

        karkeaviuhkalehti,eli karkealehtinen kabomba, elikkäs karolinianviuhkalehti

        Paljon kiitoksia Patu =) Mites tuo kasvi sitten leikellään? Kun on nyt kasvanut juuri ja juuri pintaan asti niin pitäisikö nyt leikata, mistä kohdasta? Ja voin siis istuttaa leikkaamani osan uudestaan? Kiitoksia Patu jos jaksaisit vastata =)


      • patu
        kiitoksia kirjoitti:

        Paljon kiitoksia Patu =) Mites tuo kasvi sitten leikellään? Kun on nyt kasvanut juuri ja juuri pintaan asti niin pitäisikö nyt leikata, mistä kohdasta? Ja voin siis istuttaa leikkaamani osan uudestaan? Kiitoksia Patu jos jaksaisit vastata =)

        Katkaiset vain puolesta välistä ja istutat katkaistun rungon hiekkaan uudestaan, juuret kyllä kasvavat ajan kanssa. Näin sen saat leviämään komeaksi puskaksi in nou taim.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      50
      967
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      848
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      727
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      599
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      56
      487
    Aihe