mikä kasvi?

hmm hmm hmm

Mikä on suomeksi tämä kasvi? "Cabomba Caroliniana"? Ostin enkä muistanut ottaa suomenkielistä nimeä ylös :D

4

514

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vinkittäjä

      on olemassa hyviä hakukoneita, esim. google...

      • patu

        karkeaviuhkalehti,eli karkealehtinen kabomba, elikkäs karolinianviuhkalehti


      • kiitoksia
        patu kirjoitti:

        karkeaviuhkalehti,eli karkealehtinen kabomba, elikkäs karolinianviuhkalehti

        Paljon kiitoksia Patu =) Mites tuo kasvi sitten leikellään? Kun on nyt kasvanut juuri ja juuri pintaan asti niin pitäisikö nyt leikata, mistä kohdasta? Ja voin siis istuttaa leikkaamani osan uudestaan? Kiitoksia Patu jos jaksaisit vastata =)


      • patu
        kiitoksia kirjoitti:

        Paljon kiitoksia Patu =) Mites tuo kasvi sitten leikellään? Kun on nyt kasvanut juuri ja juuri pintaan asti niin pitäisikö nyt leikata, mistä kohdasta? Ja voin siis istuttaa leikkaamani osan uudestaan? Kiitoksia Patu jos jaksaisit vastata =)

        Katkaiset vain puolesta välistä ja istutat katkaistun rungon hiekkaan uudestaan, juuret kyllä kasvavat ajan kanssa. Näin sen saat leviämään komeaksi puskaksi in nou taim.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      55
      2537
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1672
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      5
      1636
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      264
      1515
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1508
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1198
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1041
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1012
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1002
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      954
    Aihe