tarviiko turkoosikirjoahven kuin ison akvan? itteltä löytyy 300 litranen akvaario. ja löytyiskö keltää kuvia siitä!
turkoosikirjoahven
7
2743
Vastaukset
- patu
http://jonahsaquarium.com/picnicaraguense.htm
toi google on oikeesti ihan ihmeellinen vekotin???
Ei ollut suomen kielellä affenesta mitään mutta tiet. nimellä alkoi löytymään tosson toi
linkki .. http://www.google.fi/search?hl=fi&q=Hypsophrys nicaraguense&spell=1 .. http://www.google.fi/search?hl=fi&q=Hypsophrys nicaraguense&btnG=Hae&meta=lr=lang_fi
Mitä muuta kalastoa sulla siellä 300sessa on?- 300l
ei siel vielä oo ku 2 naaras töyhtöä ja 1 uros ja partis naaras.
- Vaari-o
300l kirjoitti:
ei siel vielä oo ku 2 naaras töyhtöä ja 1 uros ja partis naaras.
Eihän tuo turkoosi kasva kuin reilut kuusisenttiseksi, koiras ja natu jää paljon vaatimattomammaksi.
Jos vain löydät mistään niin ei kun jouluksi kotiin! - GBE
Vaari-o kirjoitti:
Eihän tuo turkoosi kasva kuin reilut kuusisenttiseksi, koiras ja natu jää paljon vaatimattomammaksi.
Jos vain löydät mistään niin ei kun jouluksi kotiin!Turkoosikirjoahven kasvaa 15-25 cm pituiseksi olosuhteista ja sukupuolesta riippuen. Olen omistanut pariskunnan useiden vuosien ajan. Kasvunopeus ei ole niin suuri kuin monilla muilla kirjoahvenilla.
- 300l
GBE kirjoitti:
Turkoosikirjoahven kasvaa 15-25 cm pituiseksi olosuhteista ja sukupuolesta riippuen. Olen omistanut pariskunnan useiden vuosien ajan. Kasvunopeus ei ole niin suuri kuin monilla muilla kirjoahvenilla.
eipä ne taida sitte tonne mahtua! onko turkoosit muuten kuin ärhäköitä muita kaloja kohtaa. tarkotus olis kyl ostaa viel isompi akva jossain vaiheessa.
- Azkhaeracan
Koiras kasvaa n. 25 senttiseksi. 300 litraa on aikuisille liian vähän. 500 litraa kuulostaisi pariskunnalle jo sopivammalta. Jos akvassa ei ole muita kuin turkoosipariskunta, niin hiukan yli 400 litraakin voi jo riittää. Pohja-alan merkitys on suuri.
- Azkhaeracan
Lisäyksenä vielä, että töyhtökääpiöt pois turkoosien seurasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.607859Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515333Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41271Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61227Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401077Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052