Eli nyt olis vaikeita joululahjoja taas ostettava.
Eli isälle ja äidille molemmat noin 50v. Et mitä sen ikäset nyt yleensä tarvisi kaikki on mitä tarvii ja rahalla saa!?
Et nyt hyviä vinkkejä kohta joulu on jo ovella.
Kiitos ja Hyvää Joulua kaikille tasapuolisesti! :)
Joululahja isälle ja äidille?
6
3328
Vastaukset
- keitsi
Riippuu, miten paljon käytät rahaa lahjoihin.
Osta lahjakortit: leffaan, teatteriin, jalkahoitoon, lähipubiin? Kai he jossakin tykkäävät käydä tai haluaisivat käydä. Eritoten äidit pitävät lahjakorteista, joilla saa hemmottelua itselleen (jalkahoito, kasvohoito tmv)
Tiukalla budjetilla voi miettiä käytännöllistä. Hyvät villasukat, hyvät hiihtosukat tmv. Jotakin tarpeellista ja henkilökohtaista? - SunGirl
aika helppoa on ostaa sellaista yleisjärkevää joululahjaksi. isälle vaikka dödö, partavettä, sukkia, boksereita, suklaata.. kaikkea päivittäistä hyödyllistä.
äidille voi ostaa:vaatteita, koruja, musiikkia, karkkia, hierojalle tai jalkahoitoon lahjakortti. jne... - ...seuraavia:
Eli hommasin itse isukille ja äidille molemmille sellaiset laadukkaat pyyhkeet, sitten äipälle sellaisen setin jossa on hellävarainen kuorintavoide sekä silottava (tai jotakin sinne päin) kosteusvoide sekä iittalan tris-kynttilälyhty. Isälle meni pyyhkeen kanssa myös ihonpuhdistusaine (miehille tarkoitettu) ja dödö. Muuta en oikein osannut ostaa, kun ei ole kamalan iso budjetti niille lahjoille ja piti muillekin sukulaisille lahjoja ostella. Muumimukit saattaa myös olla kiva lahja aikuisillekin, itse tosin ostin semmoset siskontytöille.
- hoikkis
Vecculle joululahjavinkikksi ehdottaisin esim. lahjakortit vaikkapa kampaajalle, hierojalle,kosmetologille tai vaikkapa kukkakaupan lahjakortti jolla voi käydä ostamassa kukkia silloin kun siltä tuntuu ja voi valita kukat mielensä mukaan, ehkä ostaa vaikka kukan kerrallaan niin riittää iloa pitkäksi aikaa.Ps. Itse olen yli viisvitonen muija ja ottaisin mielelläni vastaan varsinkin kukkakaupan lahjakortin.
- Veccu
Kiitos!
Ilmesesti lahjakortit ovat nyt muodissa.
Täytyy käydäkin ostamassa johokin kyseiseen palveluun lahjakortti!
- minä
Itse annoin herkkukorin vanhemmille yhtenä jouluna, johon tuli mm. erikoiskahvia, pipareita, suklaata, glögiä, rusinoita, manteleita yms
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol6352798Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H252237Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4302179- 892006
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran201819Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe671590- 1281372
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231300Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau271231- 661164