Kuvien siirtäminen V3:lla tietokoneelle usblla

käsi

On semmonen pulma, että oon asentanu MobilePhoneToolsin ja valinnut sieltä datansiirtoyhteydeksi usb-kaapelin. Kuitenkin, kun yritän siirtää kuvia koneelle, se tyrkyttää aina Bluetoothia. Miten ihmeessä saan sen siirtämään kuvat usb-kaapelilla? Ja tapahtuuko se niin, että menen kuvavalikkoon ja kuvan kohdalla valitsen siirrä?
Kiitos

1

482

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käsi

      Kysayinpä asiaa HelloMoto Finlandista ja asia selvisi. Kun ohjelma on asennettu ja puhelin kytketty koneeseen, avataan Multimedia Studio, josta valitaan Mobile Explorer. Ikkunaan aukeaa kaksi saraketta, joista toisessa on koneella olevat tiedostot ja toisessa puhelimessa olevat tiedostot. Tässä ikkunassa voi sitten vetää tiedostoja puhelin-sarakkeesta omat tiedostot tms. sarakkeeseen. Jos on enemmän peräkkäisiä kopioitavia tiedostoja, kannatta valita ensimmäinen, painaa shift pohjaan ja valita viimeinen ja sitten klikata oikealla, jolloin ohjelma kysyy, haluatko siirtää nämä kaikki tiedostot konelle; kyllä vai ei.

      Näinpä yksinkertainen se sitte kuitenkin oli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      149
      2562
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      196
      1856
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      70
      1647
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1628
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1311
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      998
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      998
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      989
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      189
      899
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      891
    Aihe