Joulumieli

Onko ihmisillä joulumieli hukassa kun kaikkia haukutaan.Kyllä nostan hattua sille joka jaksaa olla tuolla ruuhkassa töissä ja vielä hymyillä.Ei oteta tressiä!!!Joulu tulee vähemmälläkin tohotuksella ja jollei tule niin odetaan ensi vuoteen.
2406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja yritetään kaikesta kiireestä huolimatta pysyä hyvällä tuulella. Ja käyttäydytään siellä kassallakin vaikka oiski pahalla päällä ja se jugurttipurkki oli hajalla...tai ei löytyny sopivaa kinkkua ;)

Äänestä
  • Että ihminen se kaupan työntekijäkin vain on ja pahoittaa mielensä jos hänelle haistatellaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mississipå kirjoitti:

Onko ihmisillä joulumieli hukassa kun kaikkia haukutaan.Kyllä nostan hattua sille joka jaksaa olla tuolla ruuhkassa töissä ja vielä hymyillä.Ei oteta tressiä!!!Joulu tulee vähemmälläkin tohotuksella ja jollei tule niin odetaan ensi vuoteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu