viikossa laksoista riippuvaiseksi?

Olen lähdössä viikoksi matkoille, ja se ravintolaruoka saattaa tehdä taas tehtävänsä. Olen huolissaan siitä, että voiko suoli tulla riippuvaiseksi laksatiiveista viikossa? Siis että se ei sen jälkeen enää toimi ilman niitä..?
2249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eikä varmasti tule riippuvaiseksi. Sopii vanhuksille ja lapsille. Huomioi varovainen annostelu, että löydät omasi. Juo ja liiku.

Äänestä
  • ...en omista levolacia mutta kai sitten pitää tyytyä tuohon juo ja liiku-vinkkiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lomailija kirjoitti:

Olen lähdössä viikoksi matkoille, ja se ravintolaruoka saattaa tehdä taas tehtävänsä. Olen huolissaan siitä, että voiko suoli tulla riippuvaiseksi laksatiiveista viikossa? Siis että se ei sen jälkeen enää toimi ilman niitä..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu