Tietoturva

Sellainen asia että kannattaako tietoturvaohjelmat (virussuoja yms) ostaa laajakaistaoperaattorilta vai muualta??
91019
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Turha maksaa surkeasta F-Securesta, kun ilmaiseksi saa netistä palsjon tehokkaampia ja kevyempiä ohjelmia. Suuri osa Tietoturvapalstan ongelmaisista on juuri noita "tietoturvapakettien" omistajia.

Äänestä
  • Kuule!Ota ihmeessä operaatorin kautta.Sieltä saat laatu tuotteet.Täällä palstalla on aina nuo samat pellet tarjoamassa noita ns ilmaisohjelmia.Niissä ne ongelmat pesii.Tulee luetteloita, että mitä kaikkea koneella onkaan ja silti vaan viruksia ym..ja miten niistä pääsee eroon.Täällä on myös paljon provoja jotka aina haukkuu ovelasti F-Securea.Muka se heillä on ja ei toimi..ynm..no kun luet näitä niin opit tunnistaman provot.Varo tuota RepeRuutikallon juttuja.Se on sairas jätkä..Ei tiedä mitään ja tarjoo aina sontaa....käyttää myös salanimimerkkiä...ikään kuin tukee niissä aina omia kirjoituksiaan.

    Äänestä

  • Aina samat pellet kirjoitti:

    Kuule!Ota ihmeessä operaatorin kautta.Sieltä saat laatu tuotteet.Täällä palstalla on aina nuo samat pellet tarjoamassa noita ns ilmaisohjelmia.Niissä ne ongelmat pesii.Tulee luetteloita, että mitä kaikkea koneella onkaan ja silti vaan viruksia ym..ja miten niistä pääsee eroon.Täällä on myös paljon provoja jotka aina haukkuu ovelasti F-Securea.Muka se heillä on ja ei toimi..ynm..no kun luet näitä niin opit tunnistaman provot.Varo tuota RepeRuutikallon juttuja.Se on sairas jätkä..Ei tiedä mitään ja tarjoo aina sontaa....käyttää myös salanimimerkkiä...ikään kuin tukee niissä aina omia kirjoituksiaan.

    M$-FS -pelle se täällä taas haukkuu kaikkea muuta paitsi itse myymiään tuotteita. Ja Repekin on kyllä ihan asiallinen kaveri.

    Paras vaihtoehto on jos mitään ei tarvittaisi, eli et käytä Windowsia. Jos taas käytät Windowsia, ilmaisohjelmat antavat vähintään saman suojan kun esim. F-Secure, joka kaiken lisäksi on vielä niin raskas, ettei vanhemmat koneet sitä kunnolla jaksa edes pyörittää.

    Lopeta jo valehtelu, markkinointipelle.

    PS. Ainoa salanimimerkki olet sinä, tuhansien nikkien ja viestien M$/F-S/Elisa-idiootti.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    M$-FS -pelle se täällä taas haukkuu kaikkea muuta paitsi itse myymiään tuotteita. Ja Repekin on kyllä ihan asiallinen kaveri.

    Paras vaihtoehto on jos mitään ei tarvittaisi, eli et käytä Windowsia. Jos taas käytät Windowsia, ilmaisohjelmat antavat vähintään saman suojan kun esim. F-Secure, joka kaiken lisäksi on vielä niin raskas, ettei vanhemmat koneet sitä kunnolla jaksa edes pyörittää.

    Lopeta jo valehtelu, markkinointipelle.

    PS. Ainoa salanimimerkki olet sinä, tuhansien nikkien ja viestien M$/F-S/Elisa-idiootti.

    Repe Ruutikallo se taas salanimellä siellä provoilee.Tätä juuri tarkoitin.Täällä tuo "Repe" mellastaa..

    Uskokaa ihmiset.." repe" on taruolento monen nimimerkin takaa.Varmasti sairastaa jotain skitsofreniaa tai jotain.

    Repe ja sala "repet" ihan tosi ..mene hoitoon.

    Täällä ei saa antaa väärää tietoa .

    Jos voisin niin seriffinä poistaisin suoraan sen kirjoitukset.Ip osoittet vaan selville ja pois..pois...kamalaa kun joku elää "pilvissä"

    Suosi totuutta suosi Suomalaista..suosi turvallisuutta..suosi F-Securea.

    Äänestä

Kun et laita windowsia niin et tarvitse mitään ylimääräistä ohjelmakuormaa mistään.

Äänestä

Sieltä, mitä edullisemmin saat. Joissain tapauksissa operaattorilta hankkiminen on huomattavasti edullisempaa kuin muualta. Saattaa jopa sisältyä hintaan. Käynee myös kätevimmin.

Toisaalta ilmaisiakin on tarjolla.

Äänestä

Kannataa ostaa operaattoriltasi.

Terv.On kokemusta usean vuoden ajalta.

Äänestä

katso Download.com sielä on ilmaiset ohjemat.
Itselläni on Avast ja Sygate.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peikko kirjoitti:

Sellainen asia että kannattaako tietoturvaohjelmat (virussuoja yms) ostaa laajakaistaoperaattorilta vai muualta??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu