Reductil ja masennuslääkkeet

Tietääkö kukaan voiko Reductilia käyttää masennuslääkkeiden kanssa esim. Efexorin?
3877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

todellakaan voi käytää samanaikaisesti Efen kanssa!
Seurauksena voi olla jopa hengenvaarallinen serotoniinisyndroma.

Äänestä
  • kyllä käytän cipramilia ja reduja vaikka ei saisi. vielä oon hengissä eikä sivuvaik. lekuri ei kommentoinut, periaatteessa ei sais.

    Äänestä

  • jahnu kirjoitti:

    kyllä käytän cipramilia ja reduja vaikka ei saisi. vielä oon hengissä eikä sivuvaik. lekuri ei kommentoinut, periaatteessa ei sais.

    Jahnu leikit terveydelläsi/hengelläsi?
    Vaara serotoniinisyndr. ON todellinen ja esim. SSRI-lääkkeen ja Reductilin al. on pidettävä väliä jotta SSRI-lääke ehtii poistua elimistöstä!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


masentunut bullero kirjoitti:

Tietääkö kukaan voiko Reductilia käyttää masennuslääkkeiden kanssa esim. Efexorin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu